Папа: життя, як спорт, – це виклик, який допомагає ставати кращими
  • Пон, 29/01/2024 - 13:55

Приймаючи на аудієнції тенісний «Real Club» з Барселони, Папа Франциск нагадав, що спорт є школою діалогу, а тому може стати важливим майданчиком для цілісного зростання.

 

З тенісу також можна винести життєві уроки. На них Папа Франциск вказав, приймаючи у понеділок, 29 січня 2024 р., делегацію барселонського клубу «Real Club de Tenis» з нагоди 125-річчя спортивного клубу, підкресливши, що спорт відкриває можливості «для зростання кожної людини та суспільства».

Спорт як діалог

Святіший Отець зазначив, що в тенісі, індивідуальному або парному, а не командному виді спорту, «може здаватися, що змагання між гравцями пов'язане в основному з бажанням перемогти суперника», проте з моменту свого англійського зародження, «теніс був вираженням відкритості засновників до того, що може прийти ззовні, і до діалогу з іншими культурами». «У тенісі, як і в житті, ми не завжди можемо перемогти, але це стане викликом, який збагатить нас, якщо, граючи чемно і за правилами, ми зрозуміємо, що це не боротьба, а діалог, який залучає наші зусилля і дозволяє нам вдосконалюватися. Сприймати спорт не лише як змагання, але й як діалог. Діалог, який, у випадку тенісу, часто стає мистецьким», – сказав він.

Загальнолюдський і духовний розвиток

Для Папи Франциска це повчання, над яким варто замислитися ширше, зазирнувши всередину себе. «На ігровому полі, як і на життєвому, ми інколи почуваємося самотніми, іншим разом нас підтримують ті, хто разом з нами грає в цю життєву партію. Але, також і тоді, коли ми граємо "наодинці", ми завжди перебуваємо в присутності Господа, Який навчає нас, що означає пошана, розуміння та потреба постійного спілкування з іншими», – пояснив він, закликаючи брати до уваги людський та духовний розвиток, коли ведеться праця з дітьми, які займаються спортом і мріють про спортивне майбутнє високого рівня. За його словами, «спорт повинен у цьому допомагати», а вимоги, пов’язані з тренуваннями, «не можуть переважати над їхнім цілісним зростанням».