Пoлoжeння про Всеукраїнську виставку-конкурс образотворчого мистецтва в'язнів
  • Пон, 01/04/2013 - 22:39

1. Зaгaльнi пoлoжeння

До ювілею Хрещення Руси-України Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви спільно із Благодійним Фондом «Карітас Київ» (Далі – Організатори) у співпраці з Державною пенітенціарною службою України (Далві – ДПтСУ) оголошує про проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу образотворчого мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов’ю» (Далі – Конкурс). Конкурс відбудеться у серпні 2013 року у м. Києві. В результаті Конкурсу будуть визначені його переможці та призери. 50 робіт будуть відібрані на міжнародний конкурс, а решта  творів експонуватиметься у пересувній виставці місами України.

2.Мета виставки

Мета виставки – посприяти кращій суспільній комунікації та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також при цій нагоді познайомити широкий загал із плодами співробітництва Церкви з Державною пенітенціарною службою України у справі їхнього повернення до суспільства.

3. Учacники кoнкypcy

ДПтСУ сприяє у своєчасному поширенні інформації про Конкурс та в участі осіб, що звернуться з відповідною заявою до Організаторів. Заявки на участь прийматимуться від осіб, термін перебування яких у пенітенціарних установах завершується після січня 2014 року, а також від працівників пенітенціарної системи. Певне  число учасників зможе отримати адресне сприяння у забезпеченні матеріалами для написання мистецьких робіт, про що вони повинні повідомити в зверненні за адресою: ієр. Костянтин Пантелей, абон. скринька В-125, Київ 01001.

Після надходження робіт журі конкурсу визначить 300 робіт, які будуть брати участь у експозиції та конкурсі.

4. Організаційні етапи проведення виставки-конкурсу:

1)       доведення інформації про конкурс до потенційних учасників - до 15 лютого 2013 року;

2)      збір заяв на участь у конкурсі - до 15 квітня 2013 року;

3)      комунікація з учасниками та сприяння у забезпеченні матеріалами - до 15 травня 2013 року;

4)      прийом-передача творів образотворчого мистецтва від ДПтС - до 1 серпня 2013 року;

5)      11-28 серпня - проведення виставки-конкурсу у Києві та відбір робіт на міжнародний конкурс;

6)      19 серпня - проголошення переможців конкурсу в Україні, оголошення призового фонду та винагород;

7)      вересень - участь 50 українських робіт у міжнародному конкурсі;

8)      січень 2014 року – проголошення переможців міжнародного конкурсу;

9)      вересень 2013 – квітень 2016 – експонування пересувної виставки «Переображення Господньою Любов’ю».

5. Загальні вимоги до конкурсних робіт

Твори, що беруть участь у конкурсі мають відповідати темі – прагнення людини до світла, порозуміння і дарування себе іншим, за прикладом Божественного нашого Відкупителя Господа Ісуса Христа. Роботи можуть відображати як мирський так і релігійний мотив.

На конкурс приймаються твори образотворчого мистецтва: вишивка, малюнки, картини, графіка, плоскорізьба (максимальний розмір: 50 х 40 см), а також мініатюри з різьблення чи ліпки вагою не більше 400 грам.

Усі авторські роботи мають бути ідентифіковані на звороті роботи (ім'я автора, адреса пенітенціарної установи учасника). 

6. Bизнaчeння пepeмoжцiв кoнкypcy та винагорода переможців

6.1 Журі

Для відбору та визначення переможців Конкурсу створюється журі, до складу якого увійдуть мистецтвознавці, богослови, відомі соціально активні діячі, діти.

На початку роботи журі вибирають з-поміж себе гoлoву тa ceкpeтapя. Оцінювання та визнaчeння переможців конкурсу відбуваються нa зaciдaннi журі в проміжку між 14-19 серпня 2013 року.  3aciдaння журі тa йoгo peзyльтaти oфopмлюютьcя пpoтoкoлoм, який пiдпиcyєтьcя його гoлoвoю тa ceкpeтapeм.   Протоколи є підставою для нагородження переможців.

6.2 Оцінювання робіт

Кожен член журі оцінює мистецькі роботи балами від 1 (найнижчий бал) до 10 (найвищий бал).

Значення балів:

1-2 - майже задовільно

3 - задовільно

4 - цілком задовільно

5 - майже добре

6 - добре

7 - дуже добре

8 - майже відмінно

9 - відмінно

10 - чудово

Формування загального рейтингу відбувається відповідного до суми набраних балів.

Після оцінювання робіт відповідно до кількості набраних балів формуються рейтинги в кожній з конкурсних груп(загальна/жінки/неповнолітні) та визначаються переможці.

6.3 Спірні місця

У випадку, коли дві роботи або більше набрали однакову кількість балів, має відбутись додаткове голосування по даних роботах – кожен член журі віддає свій голос за 1 роботу, таким чином визначається рейтинг між учасниками, які набрали однакову кількість балів.

Перемога в додатковому голосуванні між двома учасниками дає тому, хто виграв, + 1 бал.

Перемога в додатковому голосуванні між трьома учасниками надається тому, хто зайняв 1 місце, +2 бали, і тому, хто зайняв 2 місце, + 1 бал. Ця ж схема діє в додатковому голосуванні щодо більшої кількості учасників.

За рішенням простої більшості членів журі додаткове голосування щодо робіт, які набрали однакову кількість балів, може бути замінене тим, що одна вибрана авторитетна особа з-поміж журі добавляє кращій з двох робіт + 1 бал (з-поміж трьох робіт: 1 місце - +2 бали,  2 місце - +1 бал, і відповідно при більшій кількості робіт, як набрали однакову кількість балів).

6.4 Повідомлення про результати

Після завершення Конкурсу та виставки у Києві учасники отримують поштою  подячну грамоту та персональний зошит з відгуками людей,а переможці отримують поштою (а при можливості персонально представником Організаторів) також  привітання та повідомляються про суму винагороди. Згідно заяви призера, Організатор перераховує суму винагороди в рамках цільового призначення, передбаченого п. «г» ч. 170.7.4. Податкового кодексу України, або відповідно до пункту 10. даного положення.

Підсумки Конкурсу з зазначенням переможців та їхніх робіт будуть опубліковані на блозі http://prison-pastoral.blogspot.com,  у відомчій газеті ДПтСУ та на сайті ДПтСУ:  http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/index.

7. Експонування

Виставка у Києві відкриється орієнтовно 11 серпня 2013 року під патронатом Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького.

Після виставки у Києві 50 відібраних Організаторами робіт будуть надіслані на Міжнародний Конкурс образотворчого мистецтва ув'язнених та засуджених.

Після того відбуватиметься експонування пересувної виставки в єпархіальних і більшості обласних центрів України впродовж трьох років (осінь 2013 – весна 2016).  

При наявності додаткових коштів можливе видання каталогу робіт Конкурсу 2013.

8. Призовий фонд та реквізити

Для нагородження призерів мистецького конкурсу створюється Призовий фонд, який формується добровільними пожертвами третіх сторін (далі – Доброчинців).

Доброчинці можуть на власний розсуд вибрати один з наступних способів добровільної допомоги:

а) Переказати кошти на рахунок, наданий для КонкурсуБлагодійним фондом Карітас-Київ:

Реквізити:

Благодійна організація «Благодійний фонд Карітас-Київ»

Код  ЄДРПОУ 21477781 

Відділення № 8 у м. Києві ЦФ ПАТ ”Кредобанк” в м. Києві МФО 325365  

р/р 2600301299143.

З вказівкою – благодійна пожертва.

б) Переказати кошти на картковий рахунок у Приватбанку N 4405885811621835, що діє в інтересах благодійної організації «Карітас-Київ». Зазначившипризначення платежу "Переказ особистих коштів для доброчинного поповнення картки N 4405885811621835 (Матеріали)", Пантелея Костянтина Юрійовича, ІПН 2531316613;

в) Якщо Доброчинці бажають надати допомогу матеріалами для образотворчого мистецтва чи ін., вони можуть:

- вислати матеріали Новою Поштою – на 4 відділення Києва – на ім’я Йосифовича Юрія (тел. 0979242494)

-  передати матеріали через настоятеля однієї з Київських парохій УГКЦ

На рахунки Призового фонду Доброчинці можуть перерахувати кошти для закупівлі художніх матеріалів – з позначкою «Матеріали»).

9. Наглядова Рада

Для контролю та узгодження надходжень і витрат Призового фонду та призначення винагороди  переможцям створюється Наглядова Рада складом - 3 особи. 
Наглядова Рада визначає розмір винагород переможців, відповідно до пожертв, зібраних Організаторами до Призового фонду. Розмір винагород оголошується Організаторами 19 серпня 2013 року.

Наглядова Рада визначає конкурсні групи (загальна, жінки, неповнолітні чи ін.) і кількість призових місць в кожній групі, за які передбачено винагороду та розмір винагороди для кожного місця.

Організаційні витрати покриваються з коштів, що надійшли для Призового фонду. Про організаційні витрати та про перерахування винагород призерам Організатори звітують Наглядовій Раді. Звіт приймається на основі відповідних фінансових документів.

10. Правова інформація

ДПтСУ не несе фінансових зобов’язань з власного бюджету щодо організації конкурсу, а у разі перерахунку винагороди на ім’я призера в рамках цільового призначення, передбаченого п. «г» ч. 170.7.4. Податкового кодексу України, надає можливість цій особі користуватися цими коштами у повному розмірі, як передбачено Статтею 107 Кримінально-виконавчого кодексу України.  У відповідь на заяви про участь у конкурсі кожен учасник отримує відповідь, яка містить наступну правову інформацію:

Вашою участю у конкурсі, Ви автоматично підтверджуєте і погоджуєтесь з наступним:

- Прислана робота належить Вам на правах авторства і твір не має інших правовласників, а особи, зображені на картинах, дали на це згоду;

- Організатори мають право на публікацію роботи без виплати гонорару, але з поданням Вашого імені. Авторське право, відповідно до законодавства, залишається у Вас;

- Прислані на Конкурс роботи Ви даруєте Організаторам. Після завершення Конкурсу Організатори в праві виставити роботи на доброчинних заходах, а кошти, у разі придбання твору за доброчинну пожертву, спрямовуються на потреби соціальної реадаптації колишніх засуджених після звільнення в Україні.

- У випадку перемоги у конкурсі, грошова винагорода за Вашим бажанням може бути переслана:

а) на Ваше ім’я на рахунок виправної установи;

б) на ім’я іншої особи з власної родини;

в) потерпілій стороні - для покриття завданої шкоди і примирення між сторонами;

г) або на потреби соціальної реадаптації колишніх засуджених після звільнення в Україні;

ґ) на прохання призера суму винагороди може бути вжито для купівлі і пересилки необхідних йому предметів особистого вжитку, медикаментів або продуктів харчування.

11. Контактна інформація Організаторів

Відділ Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України

а/с В-125 Київ-1, 01001

тел./факс 044 279-19-20

священик Костянтин Пантелей, Керівник Відділу Курії УГКЦ 
з душпастирства у пенітенціарній системі України
Тел. 098 422 92 21, e-mail: panteley@ukr.net               
Юрій Йосифович, референт Відділу Курії УГКЦ 
з душпастирства у пенітенціарній системі України

Тел. 097 924-24-94, e-mail: josyfovych@gmail.com

Благодійний фонд «Карітас-Київ»

Адреса: 02139, м. Київ, вул. Микитенка 7-Б   

тел./факс 044 512-00-85

о.Роман Сиротич, директор Благодійного фонду «Карітас-Київ»

Тел. 0971945911, e-mail: syrotych@ukr.net

12. Контактна інформація ДПтСУ
Відділ соціально-виховної та психологічної роботи з засудженими департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими ДПтС України

м.Київ, вул. Мельникова, 81. Індекс – 04050

Марія Скоропляс, провідний спеціаліст Відділу соціально-виховної та психологічної роботи з засудженими Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими ДПтС України

Тел. 044 2073678, e-mail: sps@kvs.gov.ua

Джерело: http://prison-pastoral.blogspot.com