Проблема корупції та шлях покори. Перші книги нового Папи, що вийшли в Італії
  • Срд, 27/03/2013 - 22:15

«Вилікувати від корупції» та «Покора. Шлях до Бога» – це назви двох книжок кардинала Хорхе Маріо Берґольйо, теперішнього Папи Франциска, які цими днями побачили світ італійською мовою, і в яких опубліковано серію його важливих промов та проповідей, виголошених 2005 року, коли він був Архиєпископом Буенос-Айреса.

«Вилікувати від корупції» – це тексти морального характеру. Виходячи зі спостереження поширення корупції в аргентинському суспільстві та в світі, автор визначає корінь цього зла. Він наголошує, що «корупція б не існувала, якби не було зіпсованих сердець». Цікавим є розрізнення між корупцією та гріхом, яка, на відміну від гріха, «не може бути прощеною». А це тому, що корумпована особа «підноситься, як самодостатня і не просить прощення». Отож, від корупції слід зцілитися, а це велика відповідальність кожного з нас.

«Той, хто визнає себе винуватим, залишає простір для Божого милосердя», – читаємо у книзі Папи про покору, де також пояснюється, що «той, хто вміє звинуватити себе самого, є людиною, яка завжди вмітиме якнайближче підійти до інших, як милосердний самарянин, і завдяки наближенню до Самого ж Христа, зможе наблизитися до свого брата».

Згадані книги побачили світ в Італійському місіонерському видавництві, яке цими днями відзначатиме своє сорокаріччя.

Джерело: Радіо Ватикан