Програма Апостольської подорожі Папи Франциска в Казахстан
  • Срд, 03/08/2022 - 11:04

Участь у конгресі релігійних лідерів і приватні зустрічі з ними, Свята Меса і спілкування з місцевими католиками, чотири промови та одна проповідь – такими є основні моменти триденної Апостольської подорожі в Казахстан.

Після того, як речник Святого Престолу Матео Бруні у понеділок, 1 серпня 2022 р. повідомив, що Папа Франциск у вересні здійснить Апостольську подорож в Казахстан, аби взяти участь у VII Конгресі лідерів світових і традиційних релігій, наступного дня у Ватикані оприлюднено програму цього триденного візиту.

У свою чергову Апостольську подорож Папа Франциск вирушить у вівторок, 13 вересня, вранці, з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно та після понад шестигодинного перельоту прибуде до міжнародного аеропорту Нур-Султана, столиці Казахстану, де відбудеться офіційна зустріч. З летовища Святіший Отець від’їде до президентського палацу, де відбудеться офіційна церемонія привітання та візит ввічливості до Глави Держави, по завершенні якого відбудеться зустріч з представниками влади, громадянського суспільства та дипломатичного корпусу, під час якої Папа виголосить свою першу промову.

Ранок наступного дня, 14 вересня, буде проведений у «Палаці Миру та примирення» в Нур-Султані, де спочатку відбудеться мовчазна молитва релігійних лідерів, а далі – відкриття та пленарна сесія VII Конгресу лідерів світових і традиційних релігій, під час якої запланована ще одна промова Папи Франциска. Опівдні відведено час на приватні зустрічі з деякими релігійними лідерами. Ввечері Святіший Отець відслужить Святу Месу на площі виставкового центру, під час якої виголосить проповідь.

У четвер, 15 вересня, Папа Франциск зустрінеться в Апостольській нунціатурі з єзуїтами, що служать у Казахстані та від’їде до катедрального собору Матері Божої Неустанної Допомоги, де відбудеться зустріч з єпископатом, духовенством, чернецтвом, семінаристами та душпастирськими співробітниками, до яких Святіший Отець звернеться з братерським словом. Пополудні в «Палаці Миру та примирення» відбудеться зачитування кінцевої декларації та закриття конгресу, під час чого запланована промова Папи. Далі – церемонія прощання в міжнародному аеропорту Нур-Султана та переліт до римського міжнародного аеропорту Фюмічіно.