Проповідь Апостольського Нунція в Україні вл. Томаса Галліксона в Ченстохові 08.07.2015р.
  • Птн, 10/07/2015 - 14:14

Проповідь Апостольського Нунція в Україніархиєпископа Томаса Галліксона у Марійському санктуарії на Ясній Горі в Польщі 08.07.2015р.Б.

Дорогі брати і сестри!

Завдяки тому, що ми — діти Божі через наше поновне народження у Таїнстві Хрещення до вічного життя у Христі, й завдяки всьому тому, що ми отримали від Бога з Його отцівської доброти, яку нас оточує, ми усвідомлюємо, що повинні поводитися інакше, ніж патріархи у молодості, з Книги Буття, ті сини Ізраїля, які з заздрощів продали свого брата Йосифа у неволю до Єгипту. Оскільки все духовне багатство є нашим, ми радше повинні бути подібні до дванадцятьох учнів, який Ісус прикликав до себе, даючи їм владу перемагати неприятеля.

Існує таке питання, що його часто мені ставлять прості люди, можна би сказати — чоловіки й жінки з народу, а також пересічні люди з Канади й Америки, а звучить воно так: «Чому в Європі панує така байдужість, ну принаймні так видається, стосовно українського народу?»

Сьогодні, слава Бога, я можу відповідати тим, хто так запитує: «Ні, зовсім ні!» Існує також і солідарність, попри ту несправедливу агресію. Я можу навести численні приклади залучання багатьох спільнот Карітасу в Європі, численних єпископських конферецій та багатьох інших, хто економічно допомагає біженцям із територій, охоплених війною на сході України. А що важливіше, я можу навести приклад цієї щоденної благальної молитви, яка триває тут, у Ясногурському санктуарії, за заступництвом Матері Божої, в намірі України, про мир у Європі та в усьому світі.

За байдужість, представлену в сьогоднішньому першому читанні, та злосливість Йосиф відплатив патріархам невеликою порцією невпевненості й страху, а зробив він це, аби викликати в них жаль за кривду, яку вони багато років тому вчинили своєму братові.

Через гарячі молитви, скеровані до Заступниці Народу Польського, ми маємо змогу відкрити, що всі ми — діти тієї самої Матері, й маємо повну довіру до Її заступництва перед Божим троном.

Як дванадцятеро учнів, ми маємо владу виганяти злих духів нечистоти і зцілювати всілякі хвороби та всілякі слабкості, й ми сповнені надії, що наші ревні молитви будуть вислухані. Така є наша віра, так ми розуміємо нашу гідність, стаючи перед Христом, усі — діти однієї Матері.

Це — сенс нашої молитви, через яку ми даємо свідчення нашої довіри Ісусові, нашому Богу, за посередництвом Його Матері. Зрештою, є серця інших, яких потрібно торкнутися: насамперед сердець ворога, який мусить скоритися і, як патріархи, виказати скруху за всі кривди, заподіяні своєму братові, яким так сильно гордували. Але також потрібно торкнутися серця справжнього брата, такого, яким був Рубен, який міг зробити набагато більше, аби протидіяти зраді решти братів, замисленій проти Йосифа.

Як представник Святішого Отця в Україні, я прагну виразити також від імені Папи Франциска глибоку вдячність отцям-паулінам за те, що взялися за цю молитовну ініціативу, і вам усім, хто бере в ній участь.

Я також сам дуже щасливий, що можу ту бути з вами, цю годину перед Чудотворним Образом Чорної Мадонни.

О Маріє! Окрий плащем своєї опіки люд, здобутий для Пресвятої Трійці через води Святого Хрещення. Будь для всіх Матір’ю, приносячи всім, від трону Божого, дар істинного й тривалого миру. Будь близько поранених і пригнічених! Перед Всемогутнім Суддею стань по стороні тих, хто вмирає, відчиняючи брами Неба тим, хто безвинно загинув і хто поклав своє життя на захист Батьківщини!

Господи, змилуйся над нами!
Христе, змилуйся над нами!
Маріє, молися за нас!

Джерело: CREDO