Сирійські бойовики осквернили древній християнський храм
  • Пон, 11/02/2013 - 15:40

Храм Святого Марона, сирійського відлюдника IV століття - покровителя Маронітської східної католицької церкви, - розташований на північ від Алеппо, піддався нападу озброєних екстремістів.

 

Увірвавшись туди, бойовики пошкодили внутрішнє оздоблення храму, розбили вітражі, осквернили вівтар. Була зруйнована статуя святого Марона і вкрадене церковне начиння, повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на інформаційну службу "Аль-Ватан".

 

Напад на храм має явно провокаційний характер і скоєний в часі візиту в Дамаск маронітського патріарха Бешара Раї. Предстоятель Маронітської церкви був присутній в неділю на інтронізації патріарха Великої Антіохії й усього Сходу Івана Х (Язиджі), яка відбулася в православному катедральному соборі Дамаска. У церемонії взяв участь також голова католицької Мелькітскьої церкви патріарх Григорій III Лахам.

 

Духовні лідери християнського Сходу здійснили спільне молитовне служіння в інтенції "припинення кровопролиття і панування миру та злагоди на сирійській землі". Вони виступили проти іноземного втручання у справи Сирії і висловили надію на успіх національного діалогу.

 

Візиту патріарха Бешари регіональні ЗМІ надають "історичного значення". Це перша поїздка глави Маронітської церкви в Дамаск за останні 70 років, яка, на думку газети "Аль-Ахбар", свідчить "про єднання християн Сирії та Лівану перед спільними загрозами". Більшість сирійських християн належить до Антіохійської православної церкви, чисельність маронітської громади складає приблизно 60 тисяч осіб.

 

За матеріалами www.newsru.com


Паломництво Святими місцями