Слід допомогти вірним усвідомити реальну присутність Христа в Євхаристії,- Папа до оргкомітету Євхаристійного конгресу у США
  • Пон, 19/06/2023 - 14:26
Зустрічаючись із організаційним комітетом Національного Євхаристійного Конгресу в США, Папа Франциск наголосив на необхідності поглиблювати віру в присутність Ісуса в Євхаристії, яка є виявом Божої любові до нас, яку ми покликані нести нашим ближнім.

Пресвята Євхаристія – це Божа відповідь на найглибший голод людського серця, яким є прагнення справжнього життя. Про це нагадав Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 19 червня 2023 р., членів організаційного комітету Національного Євхаристійного Конгресу в США, дякуючи їм за зусилля, спрямовані на те, щоби «оживляти віру та любов до Пресвятої Євхаристії».

Оживити віру в реальну присутність Ісуса

Святіший Отець зосередив увагу на євангельській розповіді про те, як наступного дня після помноження хлібів до Ісуса прийшов великий натовп, сподіваючись побачити інше чудо. Христос, однак, хотів перетворити їхній матеріальний голод в інший, а тому говорить про Себе як про «Хліб живий, що зійшов з неба, справжній Хліб, що дає життя світові». Тож у Євхаристії «сам Христос дійсно присутній між нами, щоби живити, втішати й підтримувати нас у дорозі».

«На жаль, сьогодні серед наших вірних дехто вважає, що Євхаристія – це більше символ, ніж реальна і любляча присутність Господа. Це щось більше, ніж символ, це реальна та любляча Господня присутність. Тому я сподіваюся, що Євхаристійний конгрес надихне католиків по всій країні відновити почуття подиву і захоплення цим великим даром, який Господь дав нам, і проводити час з Ним у служінні Святої Меси, а також в особистій молитві й адорації Пресвятих Дарів», – сказав Папа, нагадуючи також про важливість душпастирства покликань до священства, «бо не існує Євхаристії без Священства».

 

Ставати вірогідними свідками

Наступник святого Петра також побажав, аби конгрес став для віруючих нагодою з дедалі більшою ревністю ставати Господніми учнями-місіонерами в світі. Адже в Пресвятій Євхаристії ми зустрічаємо того, «хто повністю дарував Себе нам», тому «вірогідними свідками радості та перетворюючої краси Євангелія» ми стаємо тоді, коли усвідомлюємо, що любов, отриману в Таїнстві, ми не можемо затримувати лише для себе.

«Євхаристія спонукає нас до сильної та відданої любов до ближнього, бо ми не зможемо по-справжньому зрозуміти і прожити її сенс, якщо будемо тримати наші серця закритими для наших братів і сестер, особливо для тих, хто бідний, страждає, виснажений або загублений у житті. І на думку спадають дві групи людей, яких ми завжди повинні відвідувати: літні люди, які є мудрістю народу, і хворі, які є образом стражденного Ісуса», – сказав Папа, побажавши, щоби Національний Євхаристійний Конгрес став значущою подією для життя Церкви в США.