Сьогодні – іменини Святішого Отця
  • Втр, 23/04/2013 - 14:25

23 квітня, коли Католицька Церква відзначає за григоріянським календарем літургійний спомин Святого Юрія, мученика, припадають іменини Святішого Отця Франциска, адже ім’я «Франциск» кардинал Хорхе Маріо Берґольйо прийняв уже після вибору на Наступника святого Апостола Петра, а ім’я Юрій іспанською мовою звучить як Хорхе.

З нагоди іменин за традицією, підтвердженою Папою Франциском, 23 квітня є у Ватикані вихідним днем. У часи понтифікату Івана Павла II – Кароля Войтили – іменини Папи відзначали 4 листопада, в день пам'яті св. Карла Борромео. Іменини Бенедикта XVI – Йозефа Ратцінгера – відзначали 19 березня, у празник св. Йосифа.

З давніх-давен у християнській традиції прийнято відзначати свято Небесного Покровителя, приклад якого для людини, що носить його ім’я, стає немовби життєвим кредо. Як кожне ім’я, так і хресне ім’я Хорхе, тобто Юрій, включає в собі задум Божого Провидіння, що виражає свідчення та служіння для Церкви й Божого люду.

Святого мученика Юрія почитає Церква Сходу й Заходу. А у Церквах візантійської традиції його називають великомучеником, переможцем та чудотворцем. Святого Юрія найчастіше зображають як воїна, який перемагає дракона, що символізує боротьбу добра проти зла, яку повинна вести кожна людина, якщо хоче бути вірною Христові.

Святий Юрій жив у ІІІ сторіччі в Каппадокії, був відважним полководцем та трибуном імператора, а коли почались переслідування християн, він не завагався відмовитись від слави та почестей, роздав усі свої маєтки бідним та встав на захист християнства. Він зазнав важких переслідувань та мук за сповідування Христа, які мужньо переніс, даючи приклад непохитної віри в Христа в усіх обставинах життя.

Святого мученика Юрія поховали в місті Лідді, теперішній Лод поблизу Тель-Авіва в Ізраїлі. Його гробниця знаходяться в крипті храму грецької православної Церкви.

Святіший Отець відзначає свої іменини відправою Служби Божої в Паолінській каплиці у Ватикані разом із кардиналами, які служать та проживають у Римі.

Українська редакція Ватиканського Радіо, разом з усіма радіослухачами, приєднується до численних молитов і складає Вселенському Архиєреєві Францискові свої щирі побажання, просячи благословення у Всемогутнього Бога, щоб обдарував його довгими роками життя і щедрими дарами Святого Духа для якнайкращого сповнення нелегкого служіння провідника Вселенської Церкви.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va