Спільнота святого Еґідія про ядерне роззброєння
  • Срд, 05/08/2015 - 19:33

З нагоди 70-ї річниці ядерного бомбардування Хіросіми, мирянський рух «Спільнота святого Еґідія», яка в різних країнах світу об’єднує людей, що присвячують свої зусилля справі миру та соціальної справедливості, разом з японськими релігійними організаціями, проведе у згаданому японському місті симпозіум про ядерне роззброєння на тему «Нехай ніколи більше не буде війни». Він відбудеться 6 серпня.

У комюніке про цю подію читаємо, що минуло 70 років після запуску ядерних бомб на Хіросіму та Нагасакі, внаслідок чого загинули десятки тисяч людей, а ще більше – втратили здоров’я через радіаційне забруднення. В той же час, сьогодні у світі нараховується приблизно 16 тисяч ядерних боєголовок, здатних спровокувати невідворотну трагедію для всього людського роду.

З огляду на це, Спільнота святого Еґідія, заручившись підтримкою авторитетних релігійних асоціацій Японії, організовує 6 серпня в Хіросімі день призадуми і дискусії між провідниками релігій та експертами, як японцями, так і представниками міжнародної спільноти, щоби накреслити найневідкладніші та необхідні кроки, які слід здійснити для якнайшвидшого роззброєння всіх ядерних арсеналів. «Тому що після 70 років, на різних континентах існує надто багато того, що є ганьбою для всього людства», – підкреслює прес-служба Спільноти святого Еґідія. Завданням симпозіуму є накреслити програму дій з метою пропагування ядерного роззброєння, яка буде передана міжнародним інституціям.

«У глобалізованому, але дедалі роздробленішому світі, спостерігаємо зростання конфліктів у різних куточках планети. Необхідні нові зусилля до будування миру, відправною точкою яких буде широка співпраця між релігіями, культурами, політикою та економікою. Ми не маємо права забувати про біль минулого, адже без пам’яті не існує майбутнього, однак, пам’ять про минуле ніколи не повинна ставати причиною помсти, а радше – уроком задля іншого майбутнього», – читаємо у повідомленні.

В організації симпозіуму беруть участь Спільнота святого Еґідія, японська асоціація «Релігії за мир», «Японський релігійний комітет», під патронатом міської ради Хіросіми, Асоціації релігій Хіросіми та Посольства Італії в Японії. Під час заходу виступить чоловік, який пережив ядерне бомбардування. Відбудеться також урочиста молитва за мир та церемонія запалення лампадок біля меморіального комплексу на згадку про події 6 серпня 1945 року.