Святіший Отець: католицька освіта – це велика форма євангелізації
  • Срд, 28/06/2023 - 16:45

На останній перед літньою перервою загальній аудієнції Папа Франциск представив паломникам постать святої Мері МакКіллоп, яка свідчила Христа серед убогого населення Австралії.

Виховання полягає не в тому, щоби наповняти голову молодої людини ідеями, а в тому, щоби підтримувати в загальнолюдському та духовному зростанні, показуючи, як дружба з Ісусом розширює серце. На цьому наголосив Папа Франциск, промовляючи до паломників, які після кількатижневої перерви зібралися на загальну аудієнцію, що в середу, 28 червня 2023 р., відбулася на площі Святого Петра у Ватикані. Це була перша така зустріч після 7 червня, коли він прооперований, і остання перед традиційною липневою перервою.

Продовжуючи цикл повчань, присвячених апостольській ревності, Святіший Отець представив чергову постать, що присвятила своє життя несенню Євангелія ближнім. Цього разу він запросив до Океанії, де «віра з Христа, яку численні європейські емігранти принесли на цю землю, швидко вкоренилася та принесла рясні плоди». Між ними є також «надзвичайна черниця» свята Мері МакКіллоп, засновниця Згромадження Сестер святого Йосифа від Пресвятого Серця, яка присвятила своє життя інтелектуальному та релігійному формуванню вбогих.

Освіта як форма євангелізації

Папа розповів, що Мері народилася в передмістях Мельбурна в родині шотландських емігрантів. З дитинства відчувала покликання служити Богові, бувши переконаною, що подібно до Марії Магдалини, її завданням є поширювати Добру Новину про зустріч з Воскреслим. І «мудро відчитуючи знаки часу», дівчина зрозуміла, що найкращим способом це зробити буде виховання молоді, пам’ятаючи, що «католицька освіта – це форма євангелізації».

«Характерною рисою її ревності задля Євангелія було піклування про вбогих і марґіналізованих. І це дуже важливо», – наголосив Святіший Отець, звертаючи увагу на те, що аспект піклування про знедолених є незамінним на дорозі освячення, бо саме в них зустрічаємо Христа. Це спонукало Мері «йти туди, куди не хотів або й не міг іти ніхто інший», і 19 березня 1866 року, в свято святого Йосифа, вона відкрила першу школу в передмісті на півдні Австралії. Далі були численні інші, які вона зі своїми посестрами засновувалися в сільській місцевості в Австралії та Новій Зеландії.

Мета виховання

За словами Папи, свята Мері МакКіллоп була переконана, що метою виховання є «цілісний розвиток особи як індивіда і як члена громади», а це вимагає «мудрості, терпеливості та любові від кожного вчителя». «Виховання насправді не полягає в наповнюванні голови ідеями, не лише в цьому, а в тому, щоби супроводити та підтримувати учнів на дорозі загальнолюдського та духовного зростання, показуючи їм, як дружба з Воскреслим розширює серце та робить життя більш людяним», – сказав Папа, підкреслюючи, що це бачення залишається актуальним і до сьогодні.