Тиждень міграції в Португалії
  • Втр, 18/08/2015 - 10:38

«Відкинути страх, егоїзм, ворожість і байдужість, всі ті наставлення, які замикають людей у власному добробуті й віддаляють від можливості ділитися з тими, які виглядають інакшими». Із таким закликом Португальська Католицька Організація в справах міграції звернулася до всіх дієцезій, громад та спільнот країни з нагоди 43-го Національного Тижня Міграції, який від 9 до 16 серпня 2015 р. відбувався під гаслом: «Церква без кордонів: ми – одне тіло».

У своєму посланні з цієї нагоди, написаному на ім’я провідника згаданої організації, Єпископська комісія з питань соціального душпастирства й людської мобільності пригадує, що завданням Церкви є бути «дверима, відкритими для світу», а тому в ній не повинно бути кордонів. Будучи одним церковним тілом, «яке складається з різних членів», зібраних в одність, за прикладом Христа, християни повинні, «споглядати на обличчя  мігрантів і біженців, всіх тих, які за межами своєї батьківщини шукають альтернативу безробіттю, бідності та війнам, і мати до кожного з них наставлення відкритості та братерства».

Цього року організатори Національного Тижня Міграції в Португалії заохочували місцеву католицьку громаду «сягнути до коренів» та «наново відкривати свою християнську ідентичність», яка завжди повинна носити відбиток Ісусового прикладу. У посланні читаємо, що «Церква є паломницею також й у своїх дітях, які вирушають у світ в пророчу подорож викривання несправедливості, конфліктів і корупції», та пригадує про центральну роль гідності людської особи та загальне призначення земних благ.

Єпископська комісія у справах соціального душпастирства підкреслює, що християнська спільнота покликана до особистого і спільнотного навернення, щоби бути сіллю землі та світлом для світу, щоб змогла перемінювати міжособові, родинні, інституційні та суспільні стосунки. У цьому контексті в посланні пригадується заклик Папи Франциска, аби християни поширювали «конкретні жести» уважності до всіх мігрантів «через молитву, діяльність, спрямовану на формацію та підвищення чутливості до проблеми, через ініціативи зустрічі й взаємоподілу, через жести милосердної любові та солідарності, які можуть здійснюватися у кожній дієцезії, парафії чи місійному осередку».

Як і щороку, в рамках Національного Тижня Міграції в Португалії, відбулося паломництво до Марійського Санктуарію у Фатімі, що проходило 12 і 13 серпня. Його очолив Військовий ординарій Португалії єпископ Мануел да Сілва Роздріґес Лінда, речник Комісії єпископату в справах соціального душпастирства. А в завершальний день Тижня міграції всі недільні Євхаристійні богослуження 16 серпня служилися в наміренні мігрантів, біженців та всіх тих, які їм допомагають, а пожертви, зібрані під час богослужінь, будуть спрямовані на підтримку душпастирства мігрантів.