Тижневий огляд: переслідування християн (08.04 – 14.04.)
  • Втр, 16/04/2013 - 01:50
Тижневий огляд: переслідування християн (08.04 – 14.04.)

9 квітня повідомляється, що група ісламістів закидала коптський собор в Каїрі каменями і бензиновими бомбами, під час похорону жертв попередніх зіткнень. Одна людина загинула і більше 80 отримали поранення. Глава Коптської (Дохалкідонської) Церкви засудив насильство. Президент Єгипту Моххамед Мурсі заявив, що напад на собор – «це як напад особисто на мене».

На Шрі-Ланці зростає кількість конфліктів на релігійному ґрунті. Радикально налаштовані групи буддистів провокують зіткнення з мусульманською меншістю і нападають на християнські громади. У березні зареєстровано 10 нападів на християнські спільноти. Під час одного з них фундаменталісти знесли будинок пастора, іншого разу спалили церкву.

В Індії скоїли ще один напад на протестантську громаду. Активісти хіндутви атакували молитовне зібрання в передмісті Хайдерабада Лендж-Хаусі (штат Андха-Прадеш). Богослужіння Lay Men Evangelical Fellowship перервали індуїстські націоналісти, які вигукували образливі гасла, розірвали Біблії і побили віруючого.

Згідно з інформацією за 10 квітня читаємо, що у французькому місті Аббевілль (Пікардія) з ініціативи місцевої влади знищено неоготичну церкву Сен-Жак XIX сторіччя.

В Сенегалі невідомі особи знищили голову фігури Матері Божої. Кардинал Теодор-Адріен Сарр засудив цей акт вандалізму: «Ці повторювані акти є провокацією, скерованою проти католицької спільноти».

В Індії відбулась чергова спроба нападу на місцеву християнську спільноту. В ніч з понеділка на вівторок індуїстські екстремісти підклали вогонь під церкву п’ятидесятників у штаті Таміл Наду. На щастя, в будинку ночували двоє молодих християн, яким вдалося загасити вогонь.

11 квітня з’явилося кілька повідомлень, зокрема про те, що уПакистані не існує комісії, яка б займалася перевіркою справ обвинувачених за законом про «богохульство». З 1990 р. більше 65 християн стратили за «богохульство», близько 165 осіб у в'язницях чекають вироку. Крім того, християн, звинувачених у «богохульстві» вбивали без суду і слідства.

Блюзнірська крадіжка і осквернення католицької церкви скоєні в італійській комуні Міссалья (Лекко, Ломбардія). З базиліки Сан-Вітторе злодії, розбивши дарохранильниці, забрали Пресвяті Тайни.  Крім того, пропали 2 богослужебні Розп'яття. Слідчі вважають, що за злочином можуть стояти прихильники сатанинського культу.

За даними 12 квітня відомо, що великий муфтій Саудівської Аравії шейх Абдул Азіз бен Абдула під час зустрічі з делегацією Кувейту  заявив, що треба знищити всі церкви на Аравійському Півострові. Великий муфтій є найвищим релігійним авторитетом в країні і близько пов'язаний з саудівською монархією.

Хоанг Ван Нгаї, глава громади Євангельської церкви В'єтнаму, помер у в'язниці в провінції Дак Нонг. У той час як поліція стверджує, що Нгаї вчинив самогубство, його брат, який також був ув'язнений у в'язниці в сусідній камері, чув, як протестантського активіста пізно вночі били тюремні наглядачі, що, очевидно, призвело до смерті в'язня.

13 квітня повідомляється, що різко зменшується кількість християн у Святій Землі. Всього за 13 років у палестинському суспільстві їх стало вдвічі менше. До прикладу, 2000 року християни становили 2% населення, а зараз тільки 1 відсоток, – про це свідчать дослідження палестинського професора Ханна Ісса.

Відповідно до інформації за 14 квітня читаємо, що в Нігерії можна провести уявну лінію, яка навскіс із півночі перетинає країну до східного кордону, утворюючи ділянку території між Камеруном на сході і Чадом і Нігером на півночі. Важко перетнути цю межу без перешкод. На цій землі лютує найгірший різновид тероризму, коли страх сковує душу. Ми в серці зони, отруєної фанатичною ненавистю Боко Харам, секти, в пеклі якої проживають нігерійські християни.

В системі європейських шкіл будуть скорочені години уроків конфесійної релігії. Вищий орган управління європейських шкіл  виніс таке рішення, пояснивши його необхідністю жорсткої економії коштів.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць