У Ханої відбулася зустріч спільної робочої групи Святий Престол-В’єтнам
  • Суб, 18/05/2024 - 12:40

Сторони відзначили значний поступ у двосторонніх стосунках, а також деякі питання, що стосуються життя Церкви в країні, звертаючи увагу на позитивні наслідки для суспільства свободи діяльності Церкви.

У столиці В’єтнаму Ханої 17 травня 2024 року відбулася чергова зустріч спільної робочої групи між В’єтнамом і Святим Престолом, праці якої очолили пані Ле Тхі Тху Ханг, Віце-міністр закордонних справ, голова в'єтнамської делегації, та монсеньйор Мірослав Ваховський, Заступник Секретаря у справах стосунків з державам, голова делегації Святого Престолу.

У підсумковому комюніке зазначається, що це перша зустріч після того, як 27 липня минулого року було заключено угоду про статус папського представника-резидента та відкриття відповідного офісу у В’єтнамі. Сторони провели широкий і поглиблений обмін думками щодо двосторонніх стосунків, включаючи питання, що стосуються діяльності Католицької Церкви у цій азійській країні. Підтвердивши свободу Церкви здійснювати свою місію на благо всього суспільства, вони зазначили, що католицька спільнота у В'єтнамі і надалі надихатиметься церковним навчанням про те, як «жити Євангелієм у світі» і бути водночас добрими християнами і добрими громадянами.

В повідомленні для преси стверджується, що зустріч відбувалася в атмосфері сердечності, щирості та взаємної пошани. Обидві сторони визнають поступ у стосунках завдяки регулярним контактам і консультаціям, обмінові делегаціями високого рівня та діяльності Папського Представника-резидента архиєпископа Марека Залєвского.

Перед тим, як залишити країну, делегація Святого Престолу здійснила візити ввічливості до деяких представників влади та зустрілася з місцевим архиєпископом.