У храмах УГКЦ на заклик Папи Франциска молилися за мир у Сирії та в усьому світі
  • Суб, 07/09/2013 - 20:52

Сьогодні, 7 вересня, у храмах Української Греко-Католицької Церкви долучилися до молитви за мир у Сирії та в усьому світі. Заклик молитися і постити цього дня за мир на Близькому Сході проголосив Святіший Отець Франциск, Папа Римський.
 

Оскільки міжнародне втручання в Сирію може поширити цей конфлікт на інші країни Близького Сходу, що загрожуватиме безпеці й миру в цілому світі, ми повинні молитися за мир. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді під час Літургії, яку він відслужив у монастирі Сестер Пресвятої Родини у Львові.

Блаженніший Святослав закликав до усвідомлення тої трагедії, яка зараз відбувається у Сирії. Сирія, за його словами, є дуже важливою країною для християнського світу.

«Сирія – це країна древньої Антіохії, де народилася Божественна Літургія, яку ми сьогодні служимо. Бо Іван Золотоустий та Василій Великий були вихідцями з древньої Антіохії. Столиця Сирії Дамаск є містом славного богомислія отців Церкви. Згадаймо Івана Дамаскина, якого дехто називає одним з тих, хто в своїй особі підсумовує епоху святих отців», – розповів проповідник.

«І сьогодні так стається, – продовжив Предстоятель УГКЦ, – що в тій країні християни є меншістю, належать до різних традицій. Є християни сирійської традиції, мелхітської традиції, католики, православні, протестанти… І саме вони стають жертвами конфлікту в Сирії».

«Тому в цей день молімося за мир у Сирії, за наших братів, які свідчать свою віру в дуже жорстокій ситуації. Нехай сьогоднішня Літургія та жертви цього дня: молитви й піст будуть тим камінчиком побудови миру між людьми. Буде знаком вічності в тому бурхливому й неспокійному світі», – побажав Глава Церкви.

 

Департамент і інформації УГКЦ