У Кам’янці-Подільському викрали Пресвяті Дари
  • Суб, 23/03/2013 - 12:03

Католицький храм Святого Миколая Єпископа Мірри у Кам’янці-Подільському обікрали у вівторок, 19 березня, в урочистість Святого Йосифа Обручника Діви Марії.

Серед білого дня невідомі винесли з церкви Дарохранительницю та пограбували скарбничку. Розбиту Дарохранительницю разом з освяченими гостіями викинули неподалік храму. З собою злодії забрали дві чаші, у яких зберігалося Причастя.

«Це була спланована акція», - вважає настоятель храму о. Алоїз Кособуцький OSPPE, тому що зловмисники добре орієнтувалися коли прийти, щоб залишитися непоміченими. Але одночасно священик каже, що ця крадіжка свідчить про «примітивність злодіїв» – вони не подумали, що літургійний посуд вкритий тонким шаром позолоти, а не золотий і не срібний, - розповів CREDO священик. Багато вони за нього виручити не зможуть. Проте храму завдали збитків приблизно на 20 тис. грн.

Трагедія сталася вдень після обіду. Близько 15.00 год. настоятель виїхав у сусіднє село, Колибаївку, щоб відправити Службу Божу, а перед Месою о 17.00 год. о. Арсеній побачив, що сталося.

Зазвичай храм вдень був відритий для відвідувачів: і для туристів, і для вірних, які могли прийти помолитися у будь-яку хвилину.

У неділю вся парафія збереться на Літургію, під час якої проситиме прощення у Бога за профанацію Його Пресвятого Тіла. А поки що міліція розслідує злочин. Проте, за словами настоятеля, не дуже й старається: «Одна з робочих версій: А може це хтось з ваших зробив», - каже священик. На думку о. Алоїза, пограбування було здійснене з метою наживи, тому що Пресвяті Дари і Дарохранительницю викинули. Якби крадії хотіли познущатися з Євхаристії, то забрали б її з собою, - вважає священик.

Храм Св. Миколая та монастир домініканців у Кам’янці-Подільському - зразок пам'ятки архітектури XV-XVIII століть. Протягом історії храм неодноразово зазнавав руйнацій і перебудов. Сьогодні ним опікуються Отці-Пауліни, відбудова храму триває уже понад 15 років.