У Мадриді провели вечір-реквієм, присвячений українським новомученикам
  • Пон, 22/04/2013 - 15:04
У Мадриді провели вечір-реквієм, присвячений українським новомученикам

21 квітня в українській парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Мадрида провели вечір-реквієм, присвячений 50-річчю виходу з тюремного заслання Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого та вшануванню нових священномучеників УГКЦ, беатифікованих Папою Іваном Павлом ІІ 27 червня 2001 року у Львові. Захід проведено в рамках 1025-річчя Хрещення Русі-України та Року віри. Про це повідомив з Мадрида Любомир Калинець.

За словами організаторів, постановникам літературно-музичної композиції вдалося поєднати як біографічні дані з життя страждальців за віру, так і багатий ілюстративний матеріал, а заразом страсні пісні, молитви та вірші.

Родзинкою вечора пам’яті став виступ найстаршого члена парафії - 90-літнього пана Теодора Барабаша, який поділився своїми спогадами про приїзд Патріарха Йосифа до іспанської столиці 1970 року. Тоді Барабаші гостинно приймали ієрарха УГКЦ у себе вдома, про що свідчать родинні світлини-реліквії.

Ще однією цікавою деталлю стало представлення кожного із блаженних їхніми близькими земляками з теренів Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Закарпаття та Лемківщини.

Крім того, вечір супроводжували композиції у виконанні парафіяльного хору під керівництвом Галини Лях (в якому в одній із пісень солював адміністратор парафії о. Іван Липка), молодіжного хору (регент Лідія Скальська), квартету, яким керує Ліля Ткачук, співака Івана Голяка та Наталі Стефанишин (остання декламувала одну із поезій Ліни Костенко). 

Департамент інформації УГКЦ