У Полтаві відкрилась пересувна виставка «Преображення Господньою Любов’ю»
  • Срд, 06/11/2013 - 18:15

5 листопада 2013 року у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося відкриття експозиції робіт в'язнів «Переображення Господньою Любов'ю». Посприяли цьому керівництво Управління Державної пенітенціарної служби України у Полтавській області і Благодійна Асоціація «Світло надії». Відкриття виставки щиро привітала громадськість міста.

На церемонії відкриття виступили керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України ієрей Констянти Пантелей, Голова Громадської Ради при управлінні ДПтС у Полтавській області, керівник пенітенціарного відділу Благодійної асоціації «Світло надії»       Роман Дрозд, завідуючий сектором СВПР Управління ДПтС у Полтавській області Іван Бабіюк, директор Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка Ольга Корчакова, а також член громадської ради ДПтС України  відома правозахисниця Тетяна Яблонська. Оглянути твори можна у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка у виставковій залі ім. Саші Путрі від 1 до 17 листопада за адресою  м. Полтава, вул. Фрунзе, 5.

Для розміщення творів у виставковій залі були залучені умовно засуджені особи, що знаходяться під обліком КВІ Управління ДПтС України у Полтавській області. Експоновані доробки відповідають темі прагнення людини до світла, добра, порозуміння. Представлена творчість в’язнів має переважно релігійну тематику. На церемонії відкриття було представлено понад 100 робіт. Серед них – твори переможців та призерів. Переможцями конкурсу, що відбувся у Києві 19 серпня 2013 року, серед жінок визнано роботу Олени Саламахи «Добрий пастир», серед чоловіків – Констянтина Голуба «Преображення Христа». А серед неповнолітніх перше місце за роботу «Марія з дитям Ісусом» здобув сімнадцятирічний Кирило Ареф’єв, який є вихованцем Кременчуцької колонії. У конкурсі, брало участь два вихованці цієї установи.

Після церемонії відкриття, на запрошення Благодійної асоціації «Світло надії», гості з Києва ознайомилися з досвідом праці соціальної адаптації колишніх ув’язнених. Організація є лідером в організації допомоги не лише в області, але й поза її межами.

5 листопада у Кременчуцькій виховної колонії на Полтавщині відбулася зустріч з вихованцями, церемонія нагородження переможця Кирила Ареф’єва та відзначення учасника Олександра Білецького грамотами Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. В церемонії нагородження взяли участь керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України ієрей Констянти Пантелей, член громадської ради ДПтС України, відома правозахисниця ГО Дім свободи України Тетяна Яблонська, волонтер Олег Проць. Вихованцям було показано відеоматеріали про виставку у Києві. Під час відвідування кімнати творчості гості колонії відзначили зусилля педагогів Кременчуцькій виховної колонії, зокрема майстрині Тетяни Пустовіт, яка навчила неповнолітніх тонкої роботи вишивки. Головною перешкодою для розвитку творчості є брак матеріалів. Тому о. Костянтин запевнив, що наступним кроком пересувної виставки буде залучення меценатів для сприяння розвитку творчості в’язнів.

Усі інші призери й учасники конкурсу отримають грамоти та зошит з відгуками людей, яким сподобались їхні роботи, а також DVD із відеозаписами та фотоматеріалами виставки.

Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви