У Тернополі відбулася багатотисячна Хресна хода
  • Пон, 15/04/2013 - 15:27
У Тернополі відбулася багатотисячна Хресна хода

За різними оцінками у ній взяло участь до 15 тисяч вірних. Першим 80-тикілограмовий хрест ніс владика Василій Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ, разом зі священиками. У молитовній процесії, яка йшла центральними вулицями Тернополя приблизно 3 години, взяли участь понад 100 священиків, члени монаших згромаджень, представники влади та молодіжних спільнот, військові, міліція, працівники культури, медицини, освіти.

Організатором дійства, ціллю якого є молитовно пережити з Христом Його дорогу до Воскресіння через Голгофу, виступила архиєпархіальна комісія у справах молоді, молодіжні організації Тернополя та Тернопільська семінарія.

Розпочинаючи ходу, архиєпископ Василій закликав вірних пройти її мовчки, уважно слухати духовні розважання та щиро молитися: “Бажаю, щоб під час цієї Хресної дороги кожен застановився над своїми гріхами та повернувся додому іншою людиною, людиною Божою”.

Традиційно у 14 стаціях Хресної дороги читали страсні Євангелія, виконувалися духовні пісні, вірні слухали розважання присвячені Року віри, що його офіційно проголосив в УГКЦ Синод Єпископів, який відбувся 9-16 вересня 2012 році у місті Вінніпег (Канада). У духовних науках організатори серед іншого згадали про проблему розлучень, занепаду християнських цінностей у родині, пошани людської гідності. Не оминули увагою питання єдності Церков та акцентували на проблемах неблагополучних сімей.

Великий дерев’яний хрест відтак був виставлений посеред Архикатедрального собору та обкладений червоними трояндами. Вірні почергово наближалися та, чинячи поклін, цілували хресне знамення.

Джерело: http://www.tze.org.ua