У Женеві представлено книгу про те, як Церква бореться зі СНІДом у Африці
  • Чтв, 17/10/2013 - 15:31

«СНІД – 30 років крок за кроком. Роздуми на основі віри про епідемію в Африці», – це назва книги, завданням якої є на основі життєвих історій громад, що переживають цю трагедію та свідчень тих, хто працює у католицьких організаціях, задіяних у цій сфері, представити часто невизнане дбання Церкви у боротьбі проти СНІДу в Африці. Презентація праці відбулася у середу, 16 жовтня 2013 р., у швейцарському місті Женеві, під час зустрічі мережі католицьких організацій, що протидіють поширенню ВІЛ та СНІДу.

Книга побачила світ завдяки старанням заснованої 2002 року організації AJAN, (African Jesuit AIDS Network – Африканської Єзуїтської Мережі боротьби зі СНІДом). Цю структуру створила Конференція Вищих Настоятелів Африки та Мадагаскару, щоб координувати відповідь Товариства Ісусового на виклики, пов’язані з пандемією ВІЛ на континенті.

Книга представляє свідчення та доповіді експертів і волонтерів різних католицьких неурядових організацій, які розповідають про вплив епідемії на життя людей в африканських країнах, як також про складність цієї проблеми в африканському контексті. Адже це не лише драма, пов’язана з викликами медичного характеру. Серед її причин є довготривалі біди континенту, такі як бідність, війни, соціальна нерівність. У книжці наголошено на необхідності цілісного підходу до проблеми ВІЛ, яке у світлі вчення Церкви братиме до уваги не лише медичні аспекти, але також гуманітарні, соціальні, культурні та духовні.

Вище згаданий підхід лежить в основі діяльності Африканської Єзуїтської Мережі боротьби зі СНІДом, яка на сьогодні діє у тридцятці африканських країн, здійснюючи понад 150 проектів, сприяючи обмінові досвідом та знаннями між єзуїтами, залученими у цю сферу душпастирства. В центрі діяльності структур, що діють під егідою мережі, є захист гідності та прав хворих, а, отже, боротьба проти дискримінації, змагання про доступ до лікування, викриття соціально-економічного дисбалансу, який сприяє поширюванню вірусу. Не менш важливою є справа запобігання зараженню шляхом виховання до відмінних моделей поведінки та до відповідальності, враховуючи місцеві культури та вірування.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va