В Єзуїтському храмі Чернівців вперше після війни відбулося Перше Урочисте Причастя
  • Чтв, 18/06/2015 - 16:54

Цього року костел Найсвятішого Серця Ісуса — одна з найвизначніших архітектурних пам’яток Чернівців, вперше відчинив двері для людей на своє храмове свято. Зараз будівля перебуває у дуже занедбаному стані, в радянські часи там діяв архів, приміщення було розділене на поверхи. Костел привертає увагу туристів, не залишає байдужими чернівчан різних конфесій, які приходять туди прибирати, допомагають вивозити сміття.

Попередніми роками своє храмове свято прихожани костелу відзначали на подвір’ї, перед дверима костелу. А протягом року Святі Меси відбуваються в одній із аудиторій корпусу Чернівецького училища мистецт ім. С. Воробкевича. Там обладнано каплицю. На кожній Службі Божій люди моляться за ремонт храму, вартість якого вимірюється мільйонами, та за повернення парафіяльного будинку, в якому зараз і розміщено корпус училища.

На початку травня Чернівці пережили справжній туристичний бум, і сотні людей з різних куточків України завмирали перед величною будівлею єзуїтського костелу. А не так давно чернівецькі музиканти Юлія Чампела (скрипка) та Ярослав Гамаль (гітара) організували тут благодійний концерт для збору коштів на відновлення храму. Люди заповнили костел, а опісля у соціальних мережах ділилися фото із занедбаного та понищеного храму… Зібрали на концерті 5 тисяч 772 гривні.

Від перегородок вдалося звільнити лише передню частину храму. І цього року своє храмове свято прихожани вперше святкували у стінах костелу. Всі відзначають надзвичайно особливу духовну ауру, що витає у цих стінах. А ще цього року для парафіян храму була одна радість: троє дітей прийняли Перше Урочисте Святе Причастя у стінах цього храму. І це було вперше з часів Другої Світової війни.

На жаль, храм знову зачинив свої двері. Впродовж року Святі Меси відбуватимуться у каплиці училища. Адже костел перебуває у занедбаному стані, і Служби Божі тут проводитися не можуть.

Наталія ФЕЩУК