В УГКЦ готують інструкцію для священиків у час передвиборчої агітації
  • Срд, 04/09/2013 - 12:51

В Українській Греко-Католицькій Церкві до кінця року в першому читанні планується затвердити інструкцію для душпастирів, як поводитися у час передвиборчої агітації.

Про це сьогодні, 4 вересня, повідомив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час веб-конференції на сайті Релігійно-інформаційної служби України.

«Щоб уберегти наших душпастирів від використання в час передвиборчої агітації, ми готуємо окрему інструкцію. Сподіваюся, наприкінці цього року на Синоді ми матимемо перше читання цього документа. Буде обговорення, а потім його буде доведено до відома кожного священика як певне правило поведінки, недотримання якого матиме дисциплінарні наслідки», – зазначив Предстоятель.

Він нагадав, що за фактом зловживань священиками своїми обов’язками на минулих виборах у Церкві були створили комісію, яка щодо кожного факту провела дослідження. Керівником цієї комісії був владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський.

«Була проведена чітка й гостра розмова з кожним із тих священиків. Частина фактів не підтвердилася, частина підтвердилася. Були вжиті чіткі дисциплінарні заходи щодо вини кожного священика. Хтось отримав усне попереджання, а хтось - письмову догану. Можливо, ширшій громадськості були невідомі результати цієї перевірки, бо це, швидше, був внутрішній аналіз, який проводила наша Церква. Метою цього було не так когось покарати, хоча це теж корисно, а зрозуміти, наскільки агресивно і в який спосіб наших священиків використовували для передвиборчої агітації», – зауважив Глава Церкви.

Він наголосив, що методи якими використовували душпастирів, «були дуже підступні». За словами Предстоятеля, були випадки, що сам Блаженніший Любомир не був свідомий, що його використовують з політичною агітацією. Хтось ставав біля нього, фотографувався, а потім друкував в агітаційній продукції як факт підтримки з боку Блаженнішого Любомира. «Це аморальне використання та інструменталізація незрячої особи», – вважає Блаженніший Святослав.

Тож, каже він, у Церкві хотіли осмислити, як цьому протидіяти, щоб у майбутньому запобігти таким речам.

 

Департамент інформації УГКЦ

Фото РІСУ