Ватикан: чергова зустріч представників Римської курії і німецького єпископату
  • Суб, 23/03/2024 - 13:33

У спільному комюніке зазначається, що перемовини відбулися у позитивній атмосфері, розглянувши деякі відкриті богословські питання, що вийшли на яв у документах Синодальної дороги в Німеччині.

 

У п’ятницю, 22 березня 2024 р., у Ватикані відбулася чергова зустріч між представниками Римської курії та Німецької єпископської конференції з метою продовжувати діалог, започаткований під час візиту ad Limina німецьких єпископів у листопаді 2022 року, і одним із наступних етапів якого стала зустріч у Ватикані 26 липня минулого року.

Від Римської курії участь брали кардинали П'єтро Паролін, Віктор Фернандес, Курт Кох, Роберт Превост і Артур Рош, а також архиєпископ Філіппо Янноне. Доповідачами від німецького єпископату були єпископи Ґеорґ Бетцінґ, Стефан Акерманн, Міхаель Ґербер, Петер Кольґраф, Бертрам Майєр, Франц-Йозеф Овербек, відповідно Голова Німецької єпископської конференції та очільники Єпископських комісій у справах літургії, покликань та церковного служіння, душпастирства, Вселенської Церкви та віри, а також Генеральний секретар докторесса Беате Жіль і речник єпископату Маттіас Копп.

У дусі канонічного права та еклезіології Другого Ватиканського Собору

Як зазначається у спільному комюніке, зустріч, що тривала увесь день, відбувалася у позитивній і конструктивній атмосфері. Було обговорено деякі відкриті богословські питання, порушені в документах Синодальної дороги Церкви в Німеччині. Це дозволило виокремити розбіжності та зближення, згідно з методикою, прийнятою в Заключному узагальнюючому звіті першої сесії ватиканського Синоду про синодальність, що відбувалася в жовтні 2023 року. Досягнуто домовленості про регулярний обмін між представниками німецького єпископату та Святого Престолу щодо подальшої роботи Синодальної дороги та Синодального комітету. Німецькі єпископи роз’яснили, що ця праця буде спрямована на визначення конкретних шляхів здійснення синодальності в Церкві в Німеччині, відповідно до еклезіології Другого Ватиканського Собору, положень канонічного права та плодів Синоду Вселенської Церкви, щоби потім подати їх на затвердження Святого Престолу. Сторони домовилися провести наступну зустріч до літа 2024 року.