Відбулось засідання правління міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»
  • Втр, 26/03/2013 - 09:54

25 березня 2013 року у Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відбулось розширене засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі». 

У засіданні взяли участь члени правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»:

1)    протоієрей Віктор Яценко– Голова правління Місії, керівник Синодального Відділу Української Православної Церкви;

2)    Євген Дмитрієвский– старший пастор Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України;

3)    пастор Вертило Лев Пентелейович– керівник Відділу капеланського служіння Української Уніонної конференції Церкви Адвентистів Сьомого дня);

4)    Фатуллаєв Рустам Назімович– керівник Відділу соціального служіння «Маханаім» Всеукраїнського Союзу Церков Християн Віри Євангельської (П’ятидесятників), євангеліст помісної церкви ХВЄ;

5)    пастор Пухляк Олександр Анатолійович– керівник тюремного служіння Об'єднання Незалежних Харизматичних Християнських Церков України;

6)    Казьменко Сергій Володимирович– помічник єпископа Місії "Євангельське милосердя" Релігійного Центру Української Християнської Євангельської Церкви;

7)    протоієрей Павло Основенко– керівник Відділу з духовного виховання в місцях позбавлення волі Української Православної Церкви Київського Патріархату,

8)    диякон Дудка Віктор Якович– керівник тюремного служіння Всеукраїнського Союзу об’єднань Християн Євангельських Християн-Баптистів;

9)    священик Григорій Драус– заступник голови правління Місії, головний капелан Римо-Католицької Церкви в Україні;

10)ієрей Костянтин Пантелей– секретар правління Місії, керівник Відділу Курії Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України.

11)Васильчук Юрій Анатолійоич– виконавчий директор Місії.

Окрім того у розширеному засіданні брали участь:

1)    Сас Сергій Володимирович – народний депутат України, член Комітету

2)    Василькевич Ярослав Іванович– завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

3)    Підполковник вн. сл. Віталій Хведчук– заступник начальника департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими апарату Державної пенітенціарної служби України.

          Засідання розпочалося з робочої зустрічі правління Місії з членами та працівниками секретаріату профільного Комітету. За дорученням Голови Комітету Кожем'якіна Андрія Анатолійовича до учасників міжконфесійної християнської місії звернувся народний депутат України, член Комітету Сас Сергій Володимирович, який відзначив важливість спільного служіння прпредставників християнських конфесій для осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Сергій Володимирович поінформував присутніх про законотворчу роботу, яка ведеться у Комітеті, особливо, з питань, що стосуються Пенітенціарної Служби України.

       В свою чергу, представники Церков поінформували членів Комітету про роботу, яка проводиться духовенством в місцях позбавлення волі, а також про проблеми, які мають місце, особливо в частині конституційного права на свободу віросповідання.

       Кожен з членів Місії висловив свої побажання щодо співпраці з Комітетом:

       Голова Правління Місії протоієрей Віктор Яценко зауважив про необхідність покращення розвитку ініціатив щодо душпастирського служіння священників різних конфесій в місцях позбавлення волі, зокрема в слідчих ізоляторах та виправних колоніях.

       Євгеній Дмитрієвський зазначив: «Дуже добре, що є можливість розробляти теоретичні засади служіння на основі практичного досвіду пастирської опіки церков».

       Диякон Віктор Дудка: «Сам факт, що ми знаходимось у цьому приміщенні свідчить про зацікавлення Комітету місією церков у тюрмах, нехай Бог благословить цих людей, які тут трудяться також приходити до віри в Бога.»

      Лев Вертило зауважив: «Мені здається, що співпраця з Комітетом обіцяє велику перспективу професійного формування капеланства на основі фахового навчання представників усіх конфесій.»

       Рустам Фатуллаєв: «Моє побажання в усіх пропозиціях і рішеннях, які розробляє Комітет, бачити долі людей.»

       Олександр Пухляк: «Дякую за увагу до Місії, бажаю розвитку, співпраці та взаємовідносин.»

       Сергій Казьменко: «Наша пастирська праця пов’язана з людьми, і ми розуміємо свою відповідальність, тому нам дуже важлива підтримка Комітету в роботі з людьми, які потрапили до місць позбавлення волі, а також у профілактиці злочинності.»

       Протоієрей Павло Основенко: «Бажаю щоб Комітет підготував такі законопроекти, які відповідатимуть не лише літері, але й духові Закону Божого, тоді легше буде священикам служити, а громадянам, в місцях позбавлення волі, легше буде користуватися правами, які їм гарантує Конституція України.»

       Ієрей Костянтин Пантелей: «В місцях позбавлення волі ніколи не буде забагато священиків і волонтерів, тому законодавчі ініціативи у сфері душпастирства в тюрмах мають враховувати найкращий міжнародний досвід, але відображати особливості України, а також багатоконфесійну палітру служіння.»

       Заступник начальника профільного Департаменту ДПтС Віталій Хведчук відмітив: «Щороку, близько 40 тисяч наших громадян звільняються з місць позбавлення волі, більшість з яких, молодого та працездатного віку. Їх подальше життя впливає на економічну безпеку нашої держави, тому, пенітенціарна служба розглядає діяльність релігійних організацій в якості партнерів у цьому процесі. Ми дивимося на них не лише як на релігійні організації, які здійснюють додатковий громадський контроль за діяльністю установ виконання покарань, але й беруть на себе відповідальність за служіння своїх священників.»

Відтак представники Церков підсумували результати співпраці у Місії, обсудили заходи до святкування 15 річниці ДПтС України у контексті ювілею Хрещення Руси-України та запланували наступне виїзне засідання правління Місії до Миколаївської області. Рішенням членів правління Головою правління на наступні 2-а роки було обрано протоієрея Віктора Яценка.

       Учасники зустрічі помолилися у Свято-Володимирській каплиці Верховної Ради України та привітали протоієрея Віктора Яценка з днем народження.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ