Вифлеєм: приготування до Різдва з думкою про тих, хто страждає від війни
  • Втр, 05/12/2023 - 11:29
У місті, в якому народився Христос, Князь миру, традиційними обрядами розпочався період приготування до Різдва, яке цього року святкуватиметься скромно, шануючи тих, хто страждає від наслідків війни.

Вифлеєм святкуватиме Різдво «скромно, з повагою до тих, хто страждає від війни». З такими думками о. Франческо Паттон, Кустодій Святої Землі, тобто, настоятель місцевої францисканської провінції, здійснив напередодні першої неділі Адвенту традиційний процесійний вхід у місто народження Ісуса, відкриваючи період очікування Різдва, в тиші і молитві за мир, пояснює він, в той час, коли відчувається, що «ще важливіше приїхати сюди, до Вифлеєму».

За традицією, францисканці вирушили з Єрусалиму до Вифлеєму, куди вони змогли потрапити завдяки спеціальному дозволу ізраїльської влади. Дорогою вони зупинилися перед греко-православним монастирем Мар-Еліас, потім перетнули розмежувальну стіну, що розділяє ізраїльську і палестинську території, пройшовши через відкритий з цієї нагоди контрольно-пропускний пункт біля гробниці Рахилі. Ізраїльські збройні сили супроводжували процесію до гробниці Рахилі, звідки супровід перейняла палестинська поліція. Отець Паттон очолив богослужіння першої неділі Адвенту.

 

У Вифлеємі, де святкується народження Ісуса, Князя миру, настоятель францисканців Святої Землі підніс молитву про те, щоб Бог «дарував мир цій землі, її жителям і допоміг прокласти шляхи примирення, тому що, як сказав Папа, без примирення неможливо отримати мир». Молитва підносилася за припинення кровопролиття та руйнувань, в першу чергу в Газі, а також за те, щоб паломники і туристи повернулися до Вифлеєму, щоб його жителі «знову мали можливість жити в гідності».

Після 55 днів розділення християнські громади Єрусалиму та Вифлеєму змогли в суботу нарешті зустрітися саме з нагоди урочистого в’їзду о. Паттона. Ця традиційна зустріч, яка повторюється щороку, в світлі того, що сталося після 7 жовтня, цього разу набула особливого значення. Адже всі контрольно-пропускні пункти відтоді закриті, і це створює серйозні економічні проблеми для жителів Вифлеєму, багато з яких їздили в Єрусалим на роботу.