ВРЦіРО запропонувала уряду створити міністерство дітей, молоді та сім’ї
  • Птн, 03/12/2021 - 18:18

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на необхідність розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням. 

Навколо проблем підтримки сімей і допомоги нужденним, захисту прав дітей та суспільної моралі відбулася дискусія під час зустрічі 1 грудня Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з главою Уряду, профільними міністрами та іншими урядовцями, яку модерував Головуючий у ВРЦіРО Григорій Комендант.

Релігійні діячі відреагували на пропозицію парламенту створити Державну службу у справах дітей. На їх переконання, цей орган не повинен стати караючою структурою, а сервісною службою, яка буде допомагати сім’ям, батькам і матеріям, особливо у складних життєвих обставинах, багатодітним родинам, одиноким батькам, а також сприяти повному заміщенню інтернатів для сиріт сімейними формами виховання, такими як дитячі будинки сімейного типу.

“Ідея створення Держслужби у справах дітей – це однобокий підхід, адже не варто захищати дитину у відриві від сім’ї. Краще створити міністерство у справах дітей, молоді та сім’ї, яке б вживало комплексні заходи на підтримку сімей, відповідального батьківства і материнства”, – відзначив єпископ Римсько-Католицької Церкви Віталій Кривицький.

Водночас митрофорний протоієрей УГКЦ о. Олекса Петрів звернув увагу Прем’єр-міністра та урядовців на необхідність заборони в Україні комерційного сурогатного материнства, яке по суті є різновидом торгівлі людьми, адже буквально “експортує” дітей за кордон під замовлення. “Треба покласти край торгівлі людьми на рівні актів Кабміну, поки буде розроблені відповідні заборони на рівні законів”, – наголосив священник. 

Учасники зустрічі обговорили інші питання, пов’язані з діяльністю релігійних організацій у сфері надання душпастирської опіки, гуманітарної допомоги та інших форм соціального служіння. 

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив вдячність урядовцям за підтримку Закону України «Про Службу військового капеланства», прийнятого напередодні. 

Він також звернув увагу Прем’єр-міністра та представників Уряду на загрози ратифікації Стамбульської конвенції та нагадав, що вже прийнято низку законів з цієї проблематики, які можна вдосконалювати надалі. 

“Краще об’єднати зусилля, щоб вдосконалювати законодавство України, ніж ратифіковувати Стамбульську конвенцію, яка розділює суспільство та викликає протести з боку його значної частини. Гендерна ідеологія розділяє наше суспільство, а нам треба гуртуватися, єднатися в ці непрості часи для України”, – підкреслив митрополит Епіфаній

На питання захисту суспільної моралі особливу звернув Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко. Він згадав про інцидент, пов’язаний із фінансуванням з боку Держкіно аморального кінопроєкту, який до того ж зневажає релігійні символи. Єпископ також нагадав, що релігійна спільнота виступає проти законопроєкту № 5488, який несе пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу віросповідання.

Реагуючи на питання щодо протидії пандемії COVID-19, релігійні діячі зауважили, що на сьогодні немає якихось церковних документів, які б забороняли віруючим вакцинуватися. Водночас єпископ Української Православної Церкви Віктор (Коцаба) наголосив: 

“Будь-яка вакцинація, як від коронавірусу, так і від інших хвороб, має бути добровільною. Вакцинація не повинна порушувати права людини. І на церкви не слід покладати відповідальність за антивакцинаторство, адже наші храми відвідують люди з різними поглядами та, в першу чергу, з метою отримання духовної розради, а справа влади і медиків – вичерпно і зрозуміло пояснити всі аспекти вакцинації”.

Відповідаючи на питання глав церков, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про вжити урядом заходи в сфері забезпечення опалення храмів, молитовних будинків і інших релігійних споруд. За результатом звернення ВРЦіРО уряд зафіксував цину на газ для релігійних організацій, яка складає 16554 гривень за 1000 куб. м., що включає ПДВ та плату за транспортування магістральними мережами.

Глава уряду підтвердив зацікавленість у продовженні діалогу з ВРЦіРО та проведенні подібних зустрічей на вищому рівні по мірі необхідності.

На пропозиції та зауваження членів релігійних діячів також відреагували присутні Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та Заступник Міністра енергетики України Максим Немчинов.