Як Церкві зайняти кіберпростір
  • Нед, 02/08/2015 - 10:47

Виховання нового покоління африканських священиків і ченців вже не може ігнорувати нові цифрові засоби масової інформації. Про це йшлося на зборах єпископів Південної Африки (IMBISA), які зустрічалися в Преторії. Президент Комісії з соціальних комунікацій при Єпископській конференції Танзанії монс. Бернардин Мфумбуса виступив з доповіддю на тему «Євангелізація в цифрову епоху».

У своїй промові танзанійський прелат підкреслив, що сьогодні «присутність Церкви в онлайні вже не може бути факультативною». Щоб виконати наказ Ісуса навчати всі народи, потрібно бути в змозі звіщати Його послання за допомогою засобів, відповідних до часу, в який ми живемо. Прелат закликав африканських педагогів і богословів публікувати свої тексти в Інтернеті. «Відсутність католицького контенту в Мережі залишає пробіл, який дозволяє іншому контенту домінувати в кіберпросторі».

У тому ж ключі пройшов виступ архиєпископа Преторії монс. Вільяма Слаттер, який закликав викладачів африканських семінарій заохочувати своїх студентів користуватися новими цифровими засобами, настільки важливими для нової євангелізації.

Вказівки, подібні до тих,  які обговорювалися на зустрічі єпископів Південної Африки, також звучали в травні цього року на семінарі Найробі. На зустрічі відповідальних за соціальну комунікацію була підкреслена нагальна потреба для Церкви знайти шлях, який найбільше підходить для  використання нових технологій, щоб зробити більш ефективною місію євангелізації.