«Живий контакт між виконавчими структурами і Синодом забезпечується постійно та ефективно», — владика Богдан (Дзюрах)
  • Чтв, 06/09/2018 - 12:12

У середу, 5 вересня, в рамках Синоду Єпископів УГКЦ, який цими днями триває у Львові-Брюховичах, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, представив підсумки звітів за минулий рік комісій та відділів патріаршого рівня.

«Це був радше не звіт, а підсумок звітів, бо патріарші структури звітують на Синодах. Ці комісії і відділи відрізняються від інших комісій тим, що їхня діяльність охоплює не тільки Україну, а й всі наші поселення», — сказав у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ владика Богдан.

За його словами, він звернув увагу на великий позитив саме такої форми звітування, оскільки владики мають достатньо часу для того, щоб детально розглянути діяльність кожного підрозділу, вислухати коментарі від керівників, а також додати свої пропозиції, зауваження і рекомендації.

«Ми раді, що цей живий контакт між виконавчими структурами і законодавчим тілом — Синодом Єпископів нашої Церкви — забезпечується постійно та ефективно через Постійний Синод», — додав він.

На його думку, Синод завжди звертає увагу на глобальний вимір діяльності цих структур. «Більшість наших вірних перебувають в Україні. Тож діяльність тих чи тих структур (зокрема і патріаршого рівня) тяжіє до матірної території і має слабкість упускати з виду потреби, стан і виклики, які існують в інших країнах. Синод несе відповідальність за всю Церкву. Тому ми звертаємо увагу на один з важливих критеріїв оцінки діяльності комісій і відділів патріаршого рівня: їхній вплив і поміч для наших єпархій та екзархатів поза межами України», — сказав наприкінці владика Богдан.