Агресія догналітів свідчить про їх занепад, – релігієзнавець
  • Птн, 15/11/2013 - 13:50

Агресивність секти догналітів, що спостерігається останнім часом у Львові, має політичну мету, переконаний релігієзнавець Андрій Юраш, однак галас довкола «правовірних» – не виправданий: секта стрімко втрачає прихильників.

Як відомо, секта догналітів щонеділі, попри заборони, намагаються перешкоджати богослужінням у храмі Петра і Павла на вулиці Театральній. Сектанти буквально засипають мерію заявками на проведення масових заходів. Роблять це щораз від імені інших фізичних осіб.

«Догналівці не дарма активізувались саме зараз. У них на меті – збурити громадську думку перед можливою євроінтеграцією України», – зазначив він у програмі «Відверта розмова» на каналі «24».

Також агресивну поведінку релігієзнавець пов’язує з тим, що секта втрачає прихильників і таким чином хоче привернути до себе увагу. Адже ще два роки тому прихильників догналітів було до кілька тисяч, а нині – лише кілька сотень.

 

 

«У цій ситуації, коли ми бачимо однозначно рух до занепаду цієї релігійної спільноти, сама спільнота починає поводитися дуже агресивно. Коли будь яка система приходить до занепаду вона шукає способи заявити про себе. Ще раз пропіаритися у своєрідний спосіб. Для них це спосіб піару», – зазначив він.

У Храмі Петра і Павла зазначають, що будуть молитись за догналівців. Отець настоятель храму Степан Сус сподівається на примирення з відступниками церкви.

«Ці прокльони, які звучать від секти Догнала, зокрема тих священнослужителів, найперше вертається до них. Від кого ці слова виходять до тих вони і вертаються. Я думаю боятись цього не потрібно. Ми повинні молитися. Ми з учорашнього дня оголосили такий загальний час молитви. За те, щоб Господь врозумив цих псевдопастирів і дав сили і ласки тим людям, які запуталися в тій секті», - стверджує о.Степан Сус.

 

 

Нагадаємо, створив заборонену релігійну групу Антонін Догнал у Підгорецькому монастирі на Львівщині разом із ще трьома монахами у 2008-2009 роках. З того часу учасників групи неодноразово звинувачували у зомбуванні людей, руйнуванні сімей та інших протиправних діях.

Лідеру «чорного братства» ще два роки тому заборонили перебувати на території України. А нещодавно усім адептам секти Догнала судом заборонили проводити свої  маніфестації у центрі Львова.

Джерело: ZAXID.NET