Папа Римський

 • Понеділок, Жовтень 3, 2022 - 21:31

  За Церкву, відкриту для всіх, закликає молитися Папа Франциск протягом місяця жовтня, прямуючи до синодального зібрання, яке відбудеться у Ватикані рівно через рік.

  У той час, як завершився перший етап синодального процесу в Католицькій Церкві, присвяченого саме темі синодальності, на цьому зосереджене молитовне намірення, яке Святіший Отець Франциск пропонує для Всесвітньої мережі молитви Папи, яка є продовжувачем товариства «Апостольство молитви».

 • Понеділок, Жовтень 3, 2022 - 13:01

  Пропонуємо вашій увазі передмову Папи Франциска до книги «Папа Іван XXIII. ІІ Ватиканський Собор для світу» авторства Етторе Малнаті та Марка Ронкаллі, яка присвячена 60-й річниці від відкриття Собору.

  Другий Ватиканський Собор, якого дуже прагнув святий Іван XXIII і який завершив святий Павло VI, був подією благодаті для Церкви та світу. Подія, плоди якої не вичерпані.

 • Неділя, Жовтень 2, 2022 - 19:19

  В суботу, 1 жовтня 2022 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції радника-уповноважену Президента України Альону Вербицьку. Зустріч відбулася в Апостольському палаці у Ватикані.

 • Неділя, Жовтень 2, 2022 - 19:15
  Стурбований новими загрозами та ескалацією війни в Україні, Папа Франциск свої роздуми перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 2 жовтня 2022 р., присвятив рішучому закликові до припинення вогню, засудивши анексію територій, закликавши до пошани територіальної цінності та прав меншин і висловивши біль з приводу численних жертв, між якими багато дітей. Пропонуємо вашій увазі робочий переклад цих роздумів.

  Дорогі браття і сестри, доброго дня!

 • Субота, Жовтень 1, 2022 - 15:19
  Звертаючись до Згромадження Редемптористів, Святіший Отець закликав їх не забувати про убогих, здійснюючи євангелізацію за прикладом Христа.

  1 жовтня 2022 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Генеральної капітули Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, знаних також як редемптористи. У своїй промові, яку Святіший Отець вручив присутнім у письмовій формі, він зауважив, що Генеральна капітула не є канонічною формальністю, а переживанням П’ятидесятниці.

 • П'ятниця, Вересень 30, 2022 - 16:12

  Про актуальність спадщини святого Томи Аквінського та її роль в діалозі між культурами ділиться Папа Франциск у своєму слові з нагоди зустрічі з членами Братства груп святого Томи Аквінського.

 • Четвер, Вересень 29, 2022 - 15:34
  Зустрічаючись із учасниками міжнародної конференції, присвяченої викликам, які стосуються освіти мігрантів і біженців, Папа Франциск побажав, аби школи та університети були місцем інтеграції найуразливіших осіб.
 • Середа, Вересень 28, 2022 - 14:59

  Під час загальної аудієнції в останню середу вересня Папа Франциск знову скерував свою думку до України, що переживає жорстокі випробування. Про те, якою є ситуація у прифронтовій зоні та про візит кардинала Краєвського розповідає єпископ Ян Собіло.

  Свої регулярні зустрічі з паломниками, які відбуваються в неділю та в середу, Папа Франциск використовує для того, щоби закликати світ не забувати про Україну та страждання її народу, заохочуючи до молитви і солідарності. Не стала винятком і загальна аудієнція в середу, 28 вересня 2022 р., наприкінці якої він сказав:

 • Середа, Вересень 28, 2022 - 14:56
  Молитві як одному з елементів розпізнавання були присвячені роздуми, якими Папа Франциск поділився з учасниками середової зустрічі з паломниками.

  «Молитва – це незамінна допомога для духовного розпізнавання, насамперед тоді, коли залучає почуття, дозволяючи звертатися до Бога з простотою та близькість, як говориться до друга», – цими словами Папа Франциск розпочав свою чергову катехизу про розрізнювання, повернувшись до цієї теми під час загальної аудієнції в середу, 28 вересня 2022 р., після двотижневої перерви, пов’язаної з Апостольською подорожжю в Казахстан.

 • Понеділок, Вересень 26, 2022 - 16:44
  У 9-й Міжнародний день за повну ліквідацію ядерної зброї Папа Франциск вкотре наголошує, що застосування ядерної зброї є не тільки злочином проти людини та її гідності, але й проти майбутнього нашого спільного дому. Кардинал Паролін: «Погрози застосування ядерної зброї заслуговують однозначного засуду».
 • Понеділок, Вересень 26, 2022 - 16:42
  Приймаючи Католицьку спільноту «Шалом» з нагоди 40-річчя її заснування, Папа Франциск похвалив її членів за «креативну мужність, гостинність та місіонерський порив».
 • П'ятниця, Вересень 23, 2022 - 12:34

  Через Державного Секретаря Папа Франциск надіслав телеграми співчуття на ім’я очільників єпископатів Домініканської Республіки та Пуерто-Ріко, які постраждали від урагану.

  Втрата людських життів і матеріальна шкода – такі наслідки залишив за собою ураган Фіона у Карибському регіоні, який обрушився на Домініканську Республіку та Пуерто-Ріко. Папа Франциск, засмучений повідомленнями про стихійне лихо, надіслав через кардинала П’єтро Пароліна, Державного Секретаря, телеграми співчуття, адресовані головам єпископських конференцій.

 • П'ятниця, Вересень 23, 2022 - 12:31
  Звертаючись до учасників конгресу, присвяченому томізмові, Святіший Отець розповів про актуальність теології святого Томи, який відзначався прагненням пізнати Бога.
 • Четвер, Вересень 22, 2022 - 14:03
  Зустрічаючись із членами Ордену Регулярних Каноніків з Премонтре, Папа Франциск поділився думками про те, як залишатися вірними харизмі засновника, здійснюючи її до вимог нових обставин.
 • Середа, Вересень 21, 2022 - 14:08
  Підсумкам Апостольської подорожі в Казахстан, що відбулася з метою участі в конгресі релігійних лідерів, були присвячені роздуми, якими Папа Франциск поділився з учасниками загальної аудієнції.
 • Середа, Вересень 21, 2022 - 13:47

  Під час середової зустрічі з вірними Папа Франциск прокоментував свідчення, отримане від Кардинала Краєвського, який у понеділок був присутній в Ізюмі під час ексгумації масових поховань.

 • Неділя, Вересень 18, 2022 - 17:14

  У Євангелії від Луки зустрічаємо «притчу про корупцію». Думками про те, чого Ісус хоче нас нею навчити, Папа Франциск поділився з учасниками недільної молитовної зустрічі.

 • Неділя, Вересень 18, 2022 - 17:11

  Зустрічаючись в неділю після повернення з Казахстану з паломниками, Папа Франциск скерував свою думку до тих частин світу, які страждають від війни, закликавши не забувати про «багатостраждальний український народ».

 • П'ятниця, Вересень 16, 2022 - 15:38

  Діалог у важких контекстах, загроза популізму, занепад цінностей, важливість свідчення та роль пастирів. Ці та інші теми були в центрі уваги спілкування Папи Франциска з журналістами під час перельоту з Казахстану до Риму.

 • П'ятниця, Вересень 16, 2022 - 11:41

  Спілкуючись із журналістами на борту літака, Папа Франциск відповів також на запитання про російську агресію проти України, поділившись думками про право на захист, справедливу війну та «червоні лінії» для діалогу.

   «Захищатися не тільки дозволено, але це також вираження любові до батьківщини. Той, хто не захищається, хто не захищає щось, той не любить те, натомість той, хто захищає, любить», – сказав Папа Франциск, відповідаючи на запитання німецького журналіста під час перельоту з Кахахстану до Італії.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць