Новини

 • 6 Липень 2022 (17:52)

  Заступник Секретаря у справах стосунків Святого Престолу з державами приніс на конференцію в Луґано молитву Папи за мирне майбутнє в Україні, висловив сподівання на щирі зусилля у відбудові країни, зруйнованої війною.

 • 6 Липень 2022 (17:50)

  В нарадах у Загребі взяли участь також представники католицьких Церков з України, які представили ситуацію в країні, що вже п’ятий місяць відбивається від широкомасштабної збройної агресії.

 • 6 Липень 2022 (17:48)

  Католицька Церква Німеччини переживає важку кризу. У 2021 році було зафіксовано рекордну кількість осіб, котрі офіційно вийшли з Церкви.

  За офіційними даними, минулого року Церкву покинуло майже 360 тисяч осіб, що на 86 567 більше, ніж у 2019 р. (попередній рік-«рекордсмен»).

  Справу прокоментував глава Конференції єпископів Німеччини єпископ Георг Бетцінг: «Я глибоко шокований».

  «Ці цифри показують, що німецька Католицька Церква перебуває у глибокій кризі. Це неможливо заперечити», - додав він.

 • 6 Липень 2022 (17:04)

  Архиєпископ столиці Філіппін кардинал Хосе Адвінкула вирішив побудувати у своїй єпархії перший в Азії, а, можливо, й у світі великий осередок екзорцизму. Центр Св. Михаїла в Макаті має «служити тим, хто перебуває у неволі диявола, і тому є найбіднішим з бідних і про них часто забувають».

  Новий центр буде осередком Комісії у справах надзвичайних явищ Архиєпархії Маніли, Бюро служіння екзорцизмів, що існує від 2006 року, а також Філіппінського товариства католицьких екзорцистів.

 • 6 Липень 2022 (16:42)

  Ідеологія ЛГБТ прагне, перш за все, знищити християнську антропологію і комплементарний підхід до людської сексуальності – зазначив італійський єпископ Антоніо Суетта. Він наголосив, що між католицизмом та гендерною революцією не може бути жодного діалогу.

 • 6 Липень 2022 (16:20)

  Нігерію регулярно винищують терористи. Вони атакують усі суспільні групи. Не видно краю переслідувань Церкви в цій країні. Після серії нападів на християнські церкви і спільноти, а також вбивств кількох священників, в суботу викрали ще двох священників у штаті Едо. «Ми чисто по-людськи розлючені. Ніколи не було так погано», - сказав після похорону іншого священника, викраденого минулого тижня, єпископ Метью Ндагосо з Кадуни.

 • 6 Липень 2022 (15:43)

  Єпископ Атаназій Шнайдер зайняв чітку позицію у справі спікера Палати представників США, Ненсі Пелозі. За його словами, вона іде шляхом до можливості вічного засуду, а влада Ватикану це їй дозволяє.

 • 6 Липень 2022 (15:17)

  Особистий секретар Папи Бенедикта XVI, Архиєпископ Георг Генсвайн, не міг стримати сліз, розповідаючи про те як Папа-емерит якось прокоментував свій шлях до неба.

  Архиєпископ розповів про це в Мюнхені, Німеччина, під час святкування 95-ої річниці народження Папи-емерита, організованого Фундацією Joseph Ratzinger/Pope Benedict XVI.

 • 6 Липень 2022 (14:50)

  Псалом 18

  Люблю тебе, Господи, моя сило!

  Господи, моя скеле, моя твердине мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, що до неї прибігаю; ти мій щит, ріг спасіння мого, мій захисте!

  До Господа, похвали гідного, візву я і від ворогів моїх спасуся.

  Хвилі смерти мене оточили і погибельні потоки мене налякали.

  Оплели мене пута Шеолу, смертельні сіті мене охопили.

  У моїй скруті до Господа візвав я, заволав до Бога мого. І він почув мій голос із свого храму, і моє благання дійшло до вух його.

 • 6 Липень 2022 (14:40)

  В інтерв’ю для «Reuters» Папа Франциск поділився думками про цінування ролі жінки в Римській курії та повідомив, що вперше дві жінки працюватимуть у дикастерії, яка допомагає Святішому Отцю вибирати єпископів.

  Інформагентство «Reuters» опублікувало чергові витяги з інтерв’ю, яке в суботу, 2 липня 2022 р. записав кореспондент цього видання у Ватикані Філ Пуллела. Ця частина присвячена роздумам про роль жінок в управлінні Церквою і про служіння мирян загалом.

 • 6 Липень 2022 (14:39)

  Минуло більше місяця від 1 червня, коли храм св. Миколая у Києві мали офіційно повернути вірянам. Станом на 5 липня стан, до якого теперішні балансоутримувачі довели святиню - критичний, парафія вже давно б’є на сполох. Уже не йде мова про те, щоби храм дочекався наступної весни, а щоби уникнути повторної пожежі.

  Обіцяного три роки чекають?

 • 6 Липень 2022 (13:43)

  У вівторок, 5 липня 2022 року, делегація з Німеччини, очолена Архиєпископом Гамбурзької Архиєпархії Стефаном Гессе відвідала Львівську Архиєпархію та зустрілася з Митрополитом Львівським Ігорем. Гостей супроводжував єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир.

 • 6 Липень 2022 (11:42)

  Пройшло менш як два тижні після бліцкриг з ратифікації Україною Стамбульської конвенції, як на горизонті замайоріла нова нагальна ініціатива – легалізація одностатевих шлюбів.

  Шлях просування схожий, як і з конвенцією. Перший крок - петиція на сайті Президента з закликом легалізувати одностатеві шлюби. Менш ніж за місяць петиція має уже 15 тисяч голосів із необхідних 25.

  Варто зазначити, що нині на сайті дві актуальні петиції з даного питання

 • 6 Липень 2022 (11:37)

  Народилася Марія (1890–1902) в італійському містечку Корінальдо, неподалік від Анкони. Багатодітна сільська сім’я Луїджі й Ассунти Горетті кілька разів переїжджала в пошуках ліпшого прожитку.

 • 6 Липень 2022 (11:28)

  Патріарший паломницький центр завдяки Патріаршій фундації «Мудра справа» продовжує здійснювати евакуацію українців із небезпечних регіонів держави, які перебувають під бомбардуванням та постійними ракетними обстрілами.

 • 6 Липень 2022 (11:25)

  Інтерв’ю Папи Франциска для інформагентства «Reuters» торкнулося також питань, пов’язаних із призначенням католицьких єпископів в Китайській Народній Республіці.

  Папа Франциск стверджує, що Тимчасова Угода між Святим Престолом та Китайською Народною Республікою діє та сподівається, що в жовтні її вдасться поновити. Це було однією із тем півторагодинної розмови Святішого Отця з кореспондентом Reuters Філіпом Пуллеллою, що відбулася 2 липня. Інформагентство опублікувало чергову серію витягів з цієї розмови.

 • 6 Липень 2022 (11:24)

  Нас усіх шокують кадри спалених і знищених міст і сіл України, які перетворюються на міста-привиди. Ніхто з нас не міг байдуже переглядати кадри спаленого, зруйнованого Маріуполя. Такий вигляд має душа, розум, воля, почуття, серце людини, коли через неї пройде вогняний смерч тяжкого гріха. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 132-й день війни росії проти України.

 • 5 Липень 2022 (10:52)

  Боже, Ти наказав нам любити всіх людей як братів і сестер, а також любити тих, кого смерть взяла з цієї землі. Усі бо живемо в Тобі, всі з’єднаємося з Тобою в одній вірі та любові. 

  Допоможи нам, милосердний Боже, завжди прямувати до цього з’єднання, з любов’ю допомагаючи нашим живим братам і сестрам порадою і добрим прикладом, a померлим – молитвою і заслугами, що є плодом наших добрих учинків. 

 • 5 Липень 2022 (10:48)

  Упродовж двох років наші єпископи не могли фізично збиратися на Синод через пандемію. Тепер вперше в новітній історії нашої Церкви ми проводимо Синод Єпископів у час війни. Дуже прошу всіх вас про молитву: щодня промовляти молитву до Святого Духа «Царю Небесний». Це буде дуже важливою підтримкою для нас. Такими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до вірних Української Греко-Католицької Церкви в неділю, 3 липня, наприкінці Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

 • 5 Липень 2022 (10:47)

  Вислужений архиєпископ Сан-Паоло та вислужений Префект Конгрегації в справах духовенства переставився до вічності на 88-му році життя.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць