Італійські парафії зустрілись з проблемою великих рахунків за електроенергію
  • Пон, 19/09/2022 - 13:25

Вимкнути електричні дзвони та освітлення, попросити вірних, щоб тепліше одягались на Літургію, зменшити кількість богослужінь – такі кроки планують застосувати церкви в Італії у зв’язку із високими рахунками за електроенергію та опалення, а також потребу економити.

Багато парафій опублікували в суспільних медія «свіжі» рахунки за електроенергію, анонсуючи, що ймовірно потрібно буде вимкнути дзвони та освітлення стін храмів.

Парох з місцевості Атесса в Абрузії опублікував рахунок за електроенергію за липень-серпень на суму 1043 євро, коментуючи, що «на жаль, це лише початок».

З такими проблемами зустрілись не лише малі парафії, але й у великих містах. Як вважає агенція «Ansa», такі труднощі будуть більш обтяжливими, навіть ніж у найважчі місяці пандемії і локдаунів, коли не надходили внески від вірних.

У Равенні пропонують скоротити кількість щоденних літургій або відправляти їх у менших каплицях, і лише там включати опалення.

«Можливо, дійде до того, що літургії відправлятимемо без опалення і треба буде просити парафіян, щоб приходили до храму тепло вбрані», - зазначив економ архиєпархії Равенни о. Енніо Россі.

Не виключено, що з проханням про фінансову підтримку парафії звернуться до Конференції єпископів Італії. Наразі зростає кількість прохань про допомогу від малозабезпечених сімей до Карітасу та до парафій.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць