Найпопулярніше

 • 8 Травень 2023 (09:09)
  Любити, страждати, молитися: цими словами можна підсумувати життя Кончіти Барречеґурен, що проголошена блаженною в місті Ґранаді (Іспанія).
   
 • 8 Травень 2023 (09:15)

  Сьогодні сила воскреслого Христа, яка через наш віруючий народ оновляє Україну, виходить далеко поза межі лише українського народу. Можливо, багато хто з вас зауважив, що в тих останніх днях, коли весь світ дивився на коронацію англійського короля в Лондоні, кольорами цієї коронації були синьо-жовті кольори українського прапора. Колись Англія завойовувала країни, а сьогодні Україна «завоювала» Англію своєю силою, рішучістю, імпульсом, який виходить з України і передається цілому світу.

   

 • 8 Травень 2023 (10:05)

  Цими днями 90 років тому, 6-7 травня 1933 року, у Львові Українська Греко-Католицька Церква з благословення і під проводом праведного митрополита Андрея Шептицького провела наймасовіше свято для української молоді. Про свято УМХ тогочасна преса писала як про наймасовішу релігійну маніфестацію Галичини. Близько 100 000 молоді прийняли заклик свого Митрополита скласти присягу на вірність Христові.

   

  Митрополит АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ на площі перед собором св. Юрія

 • 8 Травень 2023 (10:07)

  «Радуйся, в невимовну постанову Божу втаємничена;

  Радуйся, повірнице тайн, мовчанкою вкритих;

  Радуйся, драбино небесна, що Бог зійшов нею;

  Радуйся, мосте, що сущих на землі ведеш до неба».

  Святий Іриней Ліонський (ІІ ст.) виразив одну з найбільших істин нашої святої віри такими словами: «Син Божий став Сином Людським, щоб людина стала сином Божим».

 • 8 Травень 2023 (12:45)

  "Дійте, як діти світла"  - у такому ключі сестри-бенедиктинки пропонують молоді провести День зосередження.

  27 травня молодь запрошують до бенедиктинського монастися св. Йосифа у с. Солонка.

  День зосередження  відбуватиметься з 9:00 до 20:00.

  Бажаючих просять зголоситися щодо участі завчасно за тел. 098 060 27 58 (с. Бернадета).

   

 • 8 Травень 2023 (13:05)

  Дослідники з Тель-Авівського та Аріельського університетів в Ізраїлі розробили модель штучного інтелекту, яка може автоматично перекладати клинописний аккадський текст на англійську мову. Це ще один важливий крок до збереження та поширення культурної спадщини Стародавньої Месопотамії, зазначають вчені

   

 • 8 Травень 2023 (13:39)

  Про важливість відкритості на новизну, поєднаної з вірністю харизмі, говорив Папа Франциск, приймаючи представників чернечого згромадження, яке постало внаслідок злиття двох різних спільнот.

   

 • 8 Травень 2023 (14:07)

  Коли Христос помирав на хресті, Він віддав Пресвяту Матір під опіку апостола Івана. «Ось мати твоя»,- сказав Христос до Івана, і таким чином він те ж саме сказав до нас. Марія є нашою духовною матір’ю; вона найбільш любляча матір, яку коли-небудь бачив світ, адже за своїх дітей вона вважає усе людство.

  Слуга Божий Архиєпископ Фултон Шін колись сказав: «Кожна особа носить у своєму серці відбиток того, кого любить». А серед католиків і православних немає такого святого, якого би любили більше за Марію.

 • 8 Травень 2023 (16:42)

  «Розум і воля, пов’язані у відповідній гармонії, не дають звести себе протилежним бажанням, що ворожі для добра особи. Водночас сьогодні воля пристосовується до почуттів та емоцій. Рішення приймаються в залежності від того, що приємне та корисне, а розум повинен це визнати. Розум більше не задає напрям для волі, а слідує за нею. Він виправдовує як добре те, чого воля домагається», - про це пише на сторінках польського видання «Gość Niedzielny» о. проф. Роберт Скжипчак.

 • 8 Травень 2023 (16:47)

  «Ти створив моє нутро, ти виткав мене в утробі матері моєї. Хвалю тебе, що сотворив мене так дивно; діла твої предивні, ти душу мою знаєш вельми добре. Кості мої не були сховані від тебе, коли постав я таємничо, коли мене творено в землі глибоко. Очі твої бачили мої вчинки, усі вони записані в твоїй книзі; і дні, що ти мені призначив, коли ані одного із них іще не було» (Пс. 138, 13-16).

 • 8 Травень 2023 (16:49)

  Можемо сказати, якщо в народі мільйони моляться, то за майбутнє такого народу не потрібно переживати. Хочу нагадати, що щодня о 20:00 за київським часом ми повинні відкласти все, зупинитися і стати на молитву. Якщо ви в дорозі, на фронті, в бомбосховищі, помоліться бодай «Отче наш» та «Богородице Діво». А як маєте можливість, долучайтеся до онлайн-вервиці, яка єднає. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 64-й тиждень повномасштабної війни.

   

 • 8 Травень 2023 (16:52)

  Звернення голови Конференції єпископів України єпископа Віталія Скомаровського з нагоди Дня пам’яті та примирення.

   

  Шановні священники та богопосвячені особи! 

  Улюблені брати і сестри!

  Цього року 8 травня, яке відзначаємо як День пам’яті та примирення є для нашого народу особливо болючим, адже на наших землях тривають воєнні дії. Здавалося б, жахіття Другої світової війни не мали би повторитися. Однак сьогодні наш народ досвідчує на собі увесь тягар воєнних дій та сили зла.

 • 8 Травень 2023 (17:17)

  Архиєпископ Сан-Паоло, Бразилія, що є членом Ради з економічних питань, розповів про економічне становище Святого Престолу й підтримку з боку вірних усього світу.

   

 • 8 Травень 2023 (18:14)

  У цей день, 8 травня, народився Архиєпископ Фултон Шін, проголошенню блаженним якого завадила пандемія COVID-19.

  Пропонуємо сьогодні Вашій увазі деякі його роздуми про Євхаристію із "Молитовника на час війни".

 • 9 Травень 2023 (10:07)

  Вже минулої суботи відбулася перша молитва Розарію, яка розпочинатиметься щосуботи травня о 21:00 на площі Святого Петра. Про початок завжди сповіщатиме биття дзвонів. «Це буде молитва, під час якої ми будемо просити у Богородиці заступництва та розради для стражденних», – сказав настоятель базиліки, який опублікував програму богослужінь на найближчі тижні.

 • 9 Травень 2023 (10:17)

  Отець Григорій Швед зі Згромадження отців Салезіян (УГКЦ) – військовий капелан і батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу. Зараз виховує чотирьох хлопців-підлітків і мріє, щоб у них добре склалось майбутнє.

 • 9 Травень 2023 (10:20)

  8 травня у Львові вшанували пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні. Представники міської та обласної влади, військові, поліцейські і рятувальники, духовенство та громадськість поклали квіти й запалили лампадки до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328». Опісля помолились екуменічну панахиду за всіма загиблими.

 • 9 Травень 2023 (10:45)

  Помалу, але стабільно зростає кількість католиків у Південній Кореї. Зараз їх налічується майже 6 мільйонів, що становить понад 11% менканців цієї азійської країни. Такі цифри подає статистичний річник, виданий корейським єпископатом.

  Минулого року зросла кількість хрещень, в т.ч. дорослих осіб, і кількість осіб, що приступили до першого Причастя.

  В результаті коронавірусних обмежень, на жаль, зменшилась кількість осіб, які продовжують виконувати недільний обов’язок… і до попередньої цифри ще не повернулась.

 • 9 Травень 2023 (11:41)

  Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, упродовж місяця травня, що традиційно в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений вшануванню Пресвятої Богородиці, запрошує до чергового медійного духовно-пізнавального проєкту #ПохвалаБогородиці. У межах цього проєкту на власній фейсбук-сторінці та на офіційному сайті Синоду Єпископів УГКЦ єпископ ділитиметься власними духовними роздумами про Матір Божого Сина та нашу матір.

 • 9 Травень 2023 (11:43)

  Оприлюднено комюніке за підсумками чергової Пленарної асамблеї, яка прийняла важливі рішення у тому, що стосується допомоги місцевим Церквам у запобіганні лихові сексуального насилля проти неповнолітніх і надаванні належної допомоги постраждалим.

  Від 3 до 6 травня 2023 р. у Ватикані відбувалася Пленарна асамблея Папської Комісії захисту неповнолітніх. За підсумками нарад, які включали також спілкування з Папою Франциском, було прийнято ряд рішень, які оприлюднено в підсумковому комюніке, поширеному 8 травня.

Сторінки

Паломництво Святими місцями