Найпопулярніше

 • 7 Вересень 2022 (21:30)

  Зустріч з паломниками в першу середу вересня Папа Франциск завершив молитвою за народи, які страждають від війни.

  Серед учасників загальної аудієнції, яка в середу, 7 вересня 2022 р., напередодні свята Народження Діви Марії, відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані, майоріли також і українські прапори. Звернувшись наприкінці зустрічі, згідно зі звичаєм, зі словами привітання до хворих, молоді, молодят і похилих віком, Папа Франциск сказав:

 • 7 Вересень 2022 (22:09)

  «Потрібно мати сильну віру, бо мене дуже часто питають про те, чи перед обличчям всіх цих смертей і руйнування, я не втратив віру. Треба мати також любов, бо якщо в тобі промовляє любов до цих людей, як військових, так і цивільних, то ти можеш робити дійсно величні справи», – такими, за словами отця Олега Ладнюка є умови для того, аби бути добрим військовим капеланом. Про цю нелегку місію він розповідає в інтерв’ю для Радіо Ватикану.

 • 7 Вересень 2022 (22:25)

  Досвід підпільної Церкви за радянських часів показує, що саме Божественна Літургія, Таїнство Євхаристії, Тіла і Крові Ісуса Христа, — це джерело життєвої сили Церкви і народу. Тому ми, шукаючи сьогодні поповнення наших моральних сил, спішімо і причащаймося Тіла і Крові нашого Спасителя. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 196-й день російської військової агресії.

 • 7 Вересень 2022 (22:46)

  11 вересня 2022 р. в селі Корсів Золочівського району Львівської області відбудеться святкування на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

  У такий важкий для нашої України час запрошуємо вас до молитви біля стіп чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в Корсові. Намірення цьогорічної прощі – за перемогу і захист наших воїнів.

  До перемоги з Богородицею!

  Розпорядок:

  10:30 год.- Утреня.

  11:30 год.- Освячення води.

  12:00 год.- Зустріч прочан. Молебень до Богородиці.

 • 8 Вересень 2022 (14:16)

  Від 7 до 10 вересня 2022 р. у Ватикані відбувається періодична зустріч Папських дипломатичних представників.

  Розпочинаючи зустріч з Апостольськими нунціями, Папа Франциск подякував їм за те, що є виразниками його близькості на місцях свого служіння, особливо в ситуаціях людського страждання.

 • 8 Вересень 2022 (14:35)

  Про візит Святішого Отця у Казахстан та особливості вірних-католиків і життя Церкви в цій країні розповів місцевий архиєпископ Томаш Бернард Пета.

 • 8 Вересень 2022 (14:42)

  Ієрархи з’їхалися до Риму на формаційні курси, присвячені служінню єпископа в сучасному світі. Зустріч зі Святішим Отцем відбувалася у формі спілкування.

  «Звіщати Євангеліє в епоху, що змінюється та після пандемії: служіння єпископа», – такою є тема цьогорічного вишкільного курсу для нововисвячених єпископів, організований у Ватикані для ієрархів, що перебувають у компетенції Дикастерії в справах єпископів, до яких приєдналися єпископи східного обряду, для яких Дикастерія Східних Церков також проведе також окремий семінар.

 • 8 Вересень 2022 (15:33)

  Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) різко засудила війну росії проти України. «Незаконна» та «невиправдана» війна має припинитися негайно, а російські війська мають вийти, йдеться в резолюції, ухваленій у четвер на завершення генеральної асамблеї ВРЦ у Карлсруе.

  У резолюції ВРЦ вболіває з приводу страждання, смерті та переміщення цивільного населення. Згадуються й глобальні наслідки протистояння з росією, серед яких, зокрема, зростання цін на продукти харчування, що особливо важко для бідних суспільств.

 • 9 Вересень 2022 (10:58)

  У телеграмі співчуття на ім’я Короля Карла ІІІ Папа Франциск згадує про невтомне служіння на користь добра, завершуване протягом багатьох десятиліть покійною королевою Великобританії.

 • 9 Вересень 2022 (11:40)

  8 вересня 2022 року у межах Формаційного курсу для молодих єпископів Католицької Церкви українські ієрархи мали нагоду зустрітися із Святішим Отцем Папою Франциском та звернутися до нього із словами вдячності.

  Від імені українських католицьких єпископів до Святішого Отця Папи Франциска звернувся владика Миколай Бичок, єпископ Єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія). Про це він повідомив особисто на власній фейсбук-сторінці.

 • 9 Вересень 2022 (12:03)

  Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас про Росію – країну-агресорку, політику примирення Ватикану та можливі поїздки Папи Римського Франциска до Москви та Києва.

  Інтерв’ю опублікувала інтернет-сторінка Фокус.

  Ми зустрічаємося у резиденції посла у Києві після слів понтифіка про «невинну жертву» Дар’ю Дугіну та вже появи пояснювального комюніке Ватикану, у якому Франциск засуджує загарбницьку війну Росії проти України як морально несправедливу, неприйнятну, безумну і огидну.

 • 9 Вересень 2022 (12:12)

  В якихось двадцяти метрах від епіцентру ракетного влучання культова споруда майже не зазнала значних пошкоджень.

  У Чорткові освятили відреставровану капличку, яка дивом вціліла після ракетного удару

  Про це повідомило Чортків. City, передає «Еспресо. Захід».

  Після майже трьох місяців після ракетної атаки окупантів на Чортків на каплиці Покрови Пресвятої Богородиці практично не залишилось слідів — лише ледь помітні вм’ятини на золотих колонах нагадуватимуть про пережите.

 • 9 Вересень 2022 (12:31)

  Перебуваючи у Римі, єпископ Павло Гончарук погодився поділитись враженнями про навчальний курс для єпископів та про зустріч зі Святішим Отцем, давши відповіді на декілька запитань.

  Зустріч єпископів, але Вас тільки двоє поїхало. То що це за зустріч?

 • 9 Вересень 2022 (21:18)

  На тлі подій, які відбуваються на фронті, надходять дуже тривожні звістки з окупованих територій. Ворог наче скаженіє від власного безсилля і посилює терор місцевого населення. Прикривається, як щитом, мирними людьми… Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 198-й день війни.

  «Україна не просто вміє протистояти ворогові, — Україна перемагає несправедливого ворога», — Глава УГКЦ у 198-й день війни

 • 9 Вересень 2022 (21:26)

  Цей хлопець бачив вічне життя по-своєму, тобто бажав його осягнути без жодної жертви, щоб його не торкалися зусилля волі та фізичні навантаження, щоби багатство земне перетягнути у вічність й у такому стані йому було би вигідно та практично! Часто багатство ближче людині, ніж Бог! Багатство — присутнє в руках чи гроші у банку, а Господь — «далеко», так думають певні заможні особи! А висновок Ісуса вголос був таким: «… тяжко багатому ввійти у Царство Небесне».

 • 10 Вересень 2022 (12:40)

  У посланні з нагоди Міжнародного дня грамотності, написаному з доручення Папи Франциска, Державний Секретар Святого Престолу нагадує про те, що справа освіти і виховання є процесом, який повинен залучати всіх.

 • 10 Вересень 2022 (12:44)

  Каліфорнія не може вимагати від церков, які вірять у святість життя, надання медичної страховки для абортів, ухвалив федеральний суд.

  Головний суддя округу Кімберлі Мюллер оголосила неконституційним для держави відмовляти церквам у звільненні на підставі релігійних переконань від «добровільного покриття витрат на аборти».

  У квітні церкви попросили суд винести рішення проти Каліфорнійського Закону Про страхування від абортів як порушення прав на свободу віросповідання, передбачених Першою поправкою.

 • 10 Вересень 2022 (16:42)

  Зустрічаючись з катехитами, Святіший Отець розповів про їх завдання, яке сприяє наближенню людини до зустрічі з Христом.

  10 вересня 2022 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників III Міжнародного конгресу катехитів, який цими днями відбувався у Ватикані. В своєму слові Святіший Отець говорив про істотні риси катехитів, які покликані до великої відповідальності – навчати різних людей на їхній дорозі віри.

  Живий досвід віри

 • 10 Вересень 2022 (16:47)

  Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі у День рівності жінок назвала обмеження абортів «гріховним», що суперечить її католицькій вірі.

  «Це атака на кольорових жінок і жінок з низькими доходами, це просто гріх», – сказала Пелосі під час панелі «репродуктивне здоров’я» 26 серпня. «Це неправильно, що вони можуть говорити жінкам, що, на їхню думку, жінки повинні робити зі своїм життям і своїм тілом. Це гріх і несправедливість».

 • 10 Вересень 2022 (16:54)

  Зустрічаючись з членами Папської академії наук, Святіший Отець наголосив на потребі єдності у сфері науки, щоб спільно піклуватися за світ, у якому ми живемо.

  З 8 по 10 вересня у Ватиканському палаці Пія IV відбувалося Пленарне засідання Папської академії наук на тему Фундаментальні науки для розвитку людини, миру та здоров'я планети. Папа Франциск 10 вересня прийняв на аудієнції його учасників. У своєму слові Святіший Отець розповів про орієнтири та критерії, які слід мати на увазі у дослідженнях людини та світу.

  Церква, яка плекає науку

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць