Найпопулярніше

  • 28 Червень 2024 (13:07)

    Якщо під приводом мобілізації, ми будемо змушувати закривати парафії, ліквідовувати гуманітарні центри, тобто скорочувати гуманітарну місію соціального служіння, ми завдамо великої шкоди суспільству. Про це розповів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у інтерв’ю Укрінформу.

    За словами Предстоятеля, усі Церкви в Україні одностайні в тому, що захищати свою Батьківщину — це не лише право, але й святий обов’язок. Більше того, кожна церква готова бути поруч з українськими військовими, відчуваючи необхідність надавати їм духовну опіку.

  • 28 Червень 2024 (13:12)
    Префект Дикастерії служіння милосердя, що перебуває з восьмим візитом солідарності в Україні, поблагословив на Хмельниччині реабілітаційний осередок для постраждалих від війни. У коментарі для ватиканських медіа він поділився думками, які виникли під час молитви на цвинтарі, де поховані загиблі військові.
  • 28 Червень 2024 (13:22)
    Зустрічаючись із Радою організацій, що допомагають Східним Церквам, Святіший Отець подякував їм за підтримку східних християн, які страждають від війн, закликаючи до єдності в просуванні добра, особливо для найслабших. У своєму слові він також згадав про Україну, побажавши якнайшвидшого звільнення полонених і повернення на батьківщину дітей.
  • 28 Червень 2024 (13:24)

    26 квітня 1987 року в с. Грушів на Дрогобиччині відбулося те, що у християнській традиції називають чудом, — об’явлення Богородиці. І час — 1987-й, рівно за рік після Чорнобильської катастрофи, яку називають початком кінця радянської «тюрми народів», і місце — давній паломницький відпустовий центр Галичини, — напевно, не випадкові. «Мати Божа — поміж нами» — така звістка про подію миттєво поширилася не лише на Львівщині й по всій Україні, а й у по всьому «союзу» і, що цікаво, за кордоном.

  • 28 Червень 2024 (13:26)

    Євангелізація та місія Церкви в Європі з поглядом, скерованим на Синод про синодальність, Ювілей та ситуації війни в річних частинах світу були в центрі уваги Ради Єпископських Конференцій Європи, що відбувалася в столиці Сербії. Призначено нового генерального секретаря.

  • 28 Червень 2024 (13:28)

    Тридцять років тому, 26 червня 1994 року, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав із рук кардинала Мирослава-Івана Любачівського отримав священниче рукоположення в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. З нагоди ювілею священства Патріарха запрошуємо пригадати його свідчення про своє покликання та підготовку до висвячення, а також пропонуємо 10 думок Блаженнішого Святослава про священство.

  • 28 Червень 2024 (13:41)
    Папський розподілювач милостині виконав доручення – доставив і передав медзакладові в Зборові на Тернопільщині карету швидкої допомоги, яка донедавна чергувала під час богослужінь і заходів на площі Святого Петра. В коментарі для Радіо Ватикану – Vatican News він також розповів, як стали в нагоді електрогенератори, які Апостольська елемозинерія почала закуповувати й передавати в Україну наприкінці 2022 року.
     
  • 28 Червень 2024 (13:44)

    Християнські релігійні лідери закликали громадян України та представників влади дотримуватися правових процедур, які є основою буття демократичної держави.

    Про це вони зазначили у Зверненні Наради Християнських Церков України про потребу будування нашого життя на основі правової культури.

    «Дотримання Божого Закону з віри й переконання, в сумлінні й чесності (а не зі страху) — питома риса нашого народу. Цю рису ми зобов’язані поширити й на всю сферу державного права — закону держави», — розповіли автори звернення.

  • 28 Червень 2024 (13:52)
    Зустрічаючись із представниками Вселенського патріархату, Святіший Отець наголосив на потребі спільних зусиль на користь миру та на шляху до повного сопричастя. Він також розповів про своє бажання здійснити разом з Вартоломеєм І візит до місця, де 1700 років тому відбувся перший вселенський собор.
  • 28 Червень 2024 (13:53)
    Під час загальної аудієнції в останню середу червня Папа Франциск вислухав свідчення групи українських жінок, близькі яких, що захищали Маріуполь, отримали в Росії судові вироки, через що не потрапляють у списки на обмін. Своїм болем і сподіваннями вони також поділилися з нашою редакцією, висловлюючи надію на те, що таки зможуть обійняти сина та коханих.
  • 28 Червень 2024 (23:17)

    28 червня 2024 року двох священників Української Греко-Католицької Церкви, ієромонахів Згромадження Найсвятішого Ізбавителя — о. Івана Левицького й о. Богдана Гелету — звільнили з російського ув’язнення. Їх заарештували в окупованому Бердянську ще 16 листопада 2022 року. Довгий період про них не було жодної інформації.

  • 28 Червень 2024 (23:38)

    Ця ікона є копією всесвітньо відомої ікони Белзької Божої Матері.

  • 29 Червень 2024 (12:57)
    Це Господь відкриває перед нами двері євангелізації, випереджуючи нас Свою любов’ю, а це в свою чергу спонукає нас відкриватися на Його благодать. Думками про це поділився Папа Франциск у своїй проповіді з нагоди урочистості святих Петра і Павла.
  • 29 Червень 2024 (12:58)

    Апостольський нунцій в Україні взяв участь у зустрічі звільнених з російського полону священників-редемптористів. У коментарі для ватиканських медіа він не приховував своєї радості.

  • 29 Червень 2024 (13:19)

    29 червня 1876 р.Б. у Римі Папа Пій ІХ проголосив святим Йосафата Кунцевича.

    СВЯТИЙ ЙОСАФАТ КУНЦЕВИЧ — ПРИКЛАД ВІРНОСТІ ІСТИНІ

    А праведник мій з віри буде жити (Євр. 10, 38)

    Кожна людина є особливою і непересічною особистістю в ході історії. Знаковою постаттю у ХVІІ столітті був св. Йосафат, названий у Святім Хрищенні Іваном. Він вибрав кращу частку (пор. Лк. 10, 42), яка і по сьогоднішній день залишається для багатьох незрозумілою.

  • 29 Червень 2024 (13:31)

    Впродовж усього літнього сезону, що розпочався 25 червня, у музеях Ватикану можна побачити виставку «Шедевр самоцвітів, золота та емалі», присвячену релікварію Монтальто делле Марке – символу благочестя та громадянської гордості. Директорка музеїв Барбара Джатта каже: «Цією виставкою ми хочемо вказати на ювілей 2025 року та вшанувати Сикста V, папу, який оновив обличчя Риму.

  • 29 Червень 2024 (13:39)

    «Я запрошую вас поміркувати над Тайною вечерею та умиванням ніг учням і побачити в них один об’єднуючий момент, а не дві окремі дії. Ми приймаємо Тіло і Кров Ісуса, щоб у смиренні служити потребам інших. Ми споживаємо, щоб служити». До цього закликав єпарх Едмонтонський та апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії владика Давид Мотюк у духовному роздумі про Таїнство Пресвятої Євхаристії із започаткованої ним серії «Ми — люди Євхаристії. На шляху до оновленої любові до Святого Причастя».

    Ми — люди Євхаристії

    На шляху до оновленої любові до Святого Причастя

  • 30 Червень 2024 (16:46)

    29 червня звільнені напередодні з російського полону священники Української Греко-Католицької Церкви Богдан Гелета та Іван Левицький взяли участь у молитовному сніданку в Києві. Захід було організовано з ініціативи Президента України.

  • 30 Червень 2024 (16:52)
    Триває діалог між Апостольською Столицею та Німецькою єпископською конференцією. У Ватикані відбулася чергова робоча зустріч, в центрі уваги якої – березнева домовленість про опрацювання конкретних форм здійснення синодальності в німецькій Церкві.
  • 30 Червень 2024 (16:54)

    За дорученням Блаженнішого Святослава, преосвященний владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, взяв участь у Пленарній асамблеї Ради Єпископських конференцій Європи (CCEE), яка відбулася в Белграді 24–27 червня. «Паломники надії. Для синодальної та місійної Церкви» — головна тема зустрічі очільників європейських Єпископських конференцій у столиці Сербії.

Сторінки