Оболонь. Виганяють… бо ми католики?
  • Срд, 09/10/2013 - 12:57

Завдяки інтернет-ресурсу CREDO події навколо будівництва римо-католицького храму в Оболонському районі міста Києва набули широкого розголосу. Після останніх подій, коли 5 жовтня вкотре була знищене огородження навколо території будівництва, Провінція святого Михаїла Архангела Ордену Менших Братів в Україні зробила заяву. Хочу додати кілька слів до цієї заяви.

28 вересня 2013 року молитва, яка зазвичай відбувається увечері, розпочалася зранку, тому що група вороже наставлених людей мала намір знову піти на конфлікт. Присутність близько 40 віруючих стримала їх. Але ненадовго. Наступної суботи, 5 жовтня, охорона повідомила, що невідомі особи почали валити огородження. Через 5 хвилин я з настоятелем, о. Вікторином, були на місці. І побачили, як група людей систематично розбирала наш паркан на дрібні деталі. Все було добре підготовлено: і ломи, і пилки, й лопати, і навіть рукавиці. Звісно, все це супроводжувалося криками, погрозами, звинуваченнями тощо. Охорона, хоч і мала б охороняти територію, стояла збоку і нічого не робила. Міліція вже була на місці, збирала свідчення, фіксувала на відео- та фото-камери. Але й нічого не робила, щоб протидіяти порушникам закону.

За півтори години огородження було розібране і поскладане на купу. Правда, наприкінці нападники втомилися і вже не ламали все, що можна було відламати. Якийсь міліціонер єхидно ставив запитання. І хоча інші представники міліції були тут вже підчас попереднього ламання огорожі й прекрасно знали, що й до чого, але далі нічого не робили…

І що тут думати? Вже після прес-конференції я ствердив, що маємо перед собою спланований напад. І ця думка тільки подсилюється. Попри перевірки прокуратури, від органів влади надходять дивні листи про відібрання права на цю землю. 28 вересня до одного зі священиків підходили люди і пропонували угоду: ви нам Х.000 доларів — і все буде тихо. А цієї суботи підчас організованого розпилювання огорожі один чоловік ходив з телефоном і питався в «Незнайомого», що розбирати, а чого не чіпати. Народні депутати в соцмережах пишуть уже про якусь постанову Київської влади про відібрання у нас землі, хоча такої постанови ніхто ще в очі не бачив. На ділянці випадково ходив інший чоловік, відомий з подібних акцій по всьому Києву. Звісно, випадково і за власний кошт. Можна було побачити такі обличчя вже під час сутичок у квітні цього року. Повернуся до міліції: обличчя цих людей зафіксовано, навіть прості люди можуть впізнати їх із гучних подій на інших «гарячих точках» столиці, а міліція не може зробити жодних висновків…

Редакції CREDO надаю малесеньку частинку листування нашої оболонської парафії. Листи зі зверненням про захист, скарги на бездіяльність, відповіді на абсурдні листи з різних установ із поясненнями. Також і наше останнє звернення з 02.10.2013 до Президента України, Попова О.П., Ради Європи і шерегу дипломатичних представництв. Можливо, це принесе результат. Також публікую навіть звернення Міністерства Закордонних Справ Литви у справі нашого храму та монастиря. Міністерства інших держав більше зацікавлені у розвиткові України, ніж сама влада України та Києва…

Відтоді, коли кілька місяців тому стріляли по монахинях, що могло спричинити серйозне каліцтво чи навіть щось більше, і аж до сьогодні у мене перед очима часто постає один і той же образ: католик із хрестиком на лобі. У деяких країнах так роблять у Попільну Середу на знак покути. Знак спасіння на чолі. А для нас — як і для багатьох християн по всій землі — це як місце прицілу, щоб легше було потрапити і вбити. Бо католики?…

 

Патрик Оліх OFM

 

ЗАЯВА

 

Провінція святого Михаїла Архангела Ордену Менших Братів в Україні від 2000 року працює в Оболонському районі міста Києва, оточуючи духовною опікою римо-католиків, які мешкають у цьому районі столиці. 2004 року парафія святого Франциска Ассизького отримала земельну ділянку для будівництва храму та монастиря для звичайної душпастирської діяльності. Але після отримання дозволу на початок будівництва католицька громада зіткнулася з великими труднощами у реалізуванні своїх законних прав на місце культу.

Спротив набував щораз то агресивнішої форми. Було збезчещено хрест, не раз нищено майно римо-католицької громади. Пролунали навіть постріли. Останній факт завдання збитків стався 5 жовтня 2013 року, коли знову було знищено огорожу ділянки. Звернення у минулому до правоохоронних органів, прокуратури, міських та районних органів влади не дали жодного результату. Римо-католицька громада не дістала жодної підтримки та захисту своїх законних прав.

Провінція святого Михаїла Архангела Ордену Менших Братів в Україні висловлює своє занепокоєння у зв’язку з вищевказаними фактами. Країна, що прямує до Європи та прагне сповідувати європейські цінності, насправді не гарантує рівноправного ставлення до релігійних громад та не забезпечує своїм громадянам сповнення їхніх законних прав. Тому ми також висловлюємо рішучий протест щодо бездіяльності влади держави й міста стосовно нашої громади та Римо-Католицької Церкви в Україні.

Ще раз повторюємо слова, сказані у попередніх заявах: «Ми відкидаємо будь-яку форму насильства — і словесного, і фізичного. Ми хочемо лише захисту наших прав на власне місце культу, яке було надане нам згідно із законодавством України».

Сподіваємося, що голос католиків, громадян України, буде почутий.

 

 

о. Патрик Оліх

прес-секретар

Провінції св. Михаїла Архангела

Ордену Менших Братів в Україні

 

Оболонь-1

Оболонь-2

Оболонь-3

Оболонь-4

Оболонь-5

Оболонь-Литва

Оболонь-6

Оболонь-7

Оболонь-8

Оболонь-9

Оболонь-звернення

Оболонь-звернення2