Перші кроки Папи в Еквадорі
  • Пон, 06/07/2015 - 15:17

Також і сьогодні можемо знайти в Євангелії вказівки, які допоможуть долати актуальні виклики, цінуючи відмінності, підтримуючи діалог та загальну участь всіх без виключення членів суспільства. На це звернув увагу Папа Франциск у своїй першій промові, виголошеній в Еквадорі.

Саме Еквадор, країна на північному заході Південної Америки, став першим етапом тижневої подорожі Святішого Отця на цей континент, яка включає відвідини трьох країн. Приблизно о 14:45 місцевого часу (22:45 - київського), в неділю, 5 липня 2015 р., літак італійської авіакомпанії Alitalia з Папою на борту, провівши в небі 12 з половиною годин та подолавши понад 10 тисяч кілометрів, приземлився в міжнародному аеропорту столиці Кіто, де відбулася офіційна церемонія привітання за участю Президента Еквадору Рафаеля Корреа.

Глава Держави, 87 % 15-ти мільйонного населення якої є католиками, разом з дружиною зустрів очікуваного гостя біля трапу літака. Разом з ними були діти, які вручили квіти, а в церемонії взяли участь представники влади, провід місцевої єпископської конференції та група вірних. Прозвучали гімни Еквадору та Святого Престолу, а після військових почестей Президент та Єпископ Риму обмінялися промовами.

«Ласкаво просимо до Америки, Вашої Америки!», – розпочав своє слово Глава Держави. Вітаючи Главу Католицької Церкви, Президент Рафаель Корреа, серед іншого, звернув увагу на те, що Еквадор – це країна, яка любить життя, конституція якої зобов’язує захищати життя від його зачаття та визнає сім’ю, як фундаментальну клітину суспільства. Він також зазначив, що п’яту частину території становлять природні заповідники, а багатонаціональна і багатокультурна гама населення включає, серед іншого, 14 корінних народів. А головним викликом, який стоїть перед його країною та перед континентом, Президент назвав соціальне питання.

Відповідаючи на це, Папа зауважив, що прибув, як свідок Божого милосердя та віри в Ісуса Христа, «яка сформувала ідентичність цього народу і принесла рясні плоди» святості. «Сьогодні також і ми, – наголосив Святіший Отець, – можемо віднайти у Євангелії вказівки, які допоможуть долати актуальні виклики, цінуючи відмінності, підтримуючи діалог та загальну участь всіх без винятку членів суспільства, щоби кроки вперед, вчинені на шляху прогресу та розвитку, зміцнювалися та гарантували краще майбутнє для всіх».

Після церемонії привітання Папа Франциск та Президент Корреа провели коротку бесіду в павільйоні урочистих подій аеропорту, після чого Глава Католицької Церкви вирушив до Апостольської Нунціатури в Кіто, що стала його резиденцію під час перебування в Еквадорі. Протягом сорокакілометрового шляху, який він подолав у закритому автомобілі, його палко вітали вірні, кількість яких перевищила всі можливі очікування, а Папа неодноразово просив пригальмувати і навіть зупинитися, щоб привітатися з ними. Особливо вражаючими були останні вісім кілометрів, які Святіший Отець проїхав у панорамному автомобілі. Протягом всього відрізку шляху вірні, численно зібрані обабіч дороги,  закидали автомобіль квітами.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць