Св. Фаустину Ковальську вписано до Загального римського календаря
  • Пон, 18/05/2020 - 16:13

Довільний спомин про «Апостолку Божого милосердя» відзначатиметься 5 жовтня всією Церквою.

В соту річницю народження святого Івана Павла ІІ, який у квітні 2000 року проголосив святою Фаустину Ковальську, у Ватикані оприлюднено декрет Конгрегації Божественного культу й дисципліни Святих Таїнств про внесення святкування цієї святої до Загального римського календаря. У документі зазначається, що Папа Франциск «прийнявши звершення та побажання пастирів, черниць і ченців, а також згуртувань вірних, беручи до уваги вплив духовності святої Фаустини в різних регіонах світу, розпорядився, щоб ім’я святої Марії Фаустини (Єлени) Ковальської, діви, було вписане в Загальний римський календар, а її довільний спомин святкувався усіма 5 жовтня».

Декрет зобов’язує внести новий спомин у всі календарі та літургійні книги для служіння Святої Меси й літургії годин і супроводжений відповідними літургійними текстами латинською і деякими іншими мовами.

Апостолка Божого милосердя

Коротко представляючи життєвий шлях і духовну спадщину монахині, яка народилася 1905 року поблизу Лодзі (Польща), та відійшла до вічності 1938 року в Кракові (Польща), декрет ватиканського літургійного відомства зазначає, що розповідь про «все те, що Господь здійснив у ній для добра всіх», яку вона сама виклала в «Щоденнику», стала натхненням «руху, спрямованого на проголошування та вимолювання Божого милосердя для всього світу». Тож після канонізації, довершеної святим Іваном Павлом ІІ 2000 року, її ім’я «швидко стало відомим в усьому світі, пробуджуючи в усіх складових Божого люду, пастирях і мирянах, призивання божественного милосердя та вірогідне свідчення про нього в життєвій поведінці віруючих».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць