Святіший Отець: дозволити Богові виявляти Його любов до людей через нас
  • Пон, 02/10/2023 - 15:54

Папа Франциск зустрівся із Місіонерами Пресвятого Ісусового Серця, закликавши їх свідчити своєю добротою про Боже милосердя.

Пізнавати Ісусове серце через Євангелію, поглиблювати послання через братерський взаємообмін та звіщати його в радості місії. Такі три ключові риси духовних послідовників о. Жульє Шевальє, який заснував у Франції Згромадження Місіонерів Пресвятого Ісусового Серця, за яким слідувало заснування жіночих згромаджень Дочок Пресвятої Богородиці від Пресвятого Серця та Сестер Місіонерок Пресвятого Серця, як також асоціації Миряни родини Шевальє, виокремив Папа Франциск, приймаючи в понеділок, 2 жовтня 2023 р., учасників генеральної капітули Місіонерів Пресвятого Ісусового Серця.

Не боятися тиші

Як зауважив Святіший Отець, першим завданням цієї чернечої родини є пізнавати Ісусове Серце, а робимо це, роздумуючи про Його життя, яке записане в Євангелії, яку о. Шевальє називав «книгою Пресвятого Серця». Прикладом цього є подія на дорозі до Емауса, коли воскреслий Ісус пояснював розгубленим учням Писання. «Саме так можна пізнати Серце Ісуса: споглядаючи в Євангелії Його безмірне милосердя, подібно до Марії, Яку ви вшановуєте під титулом "Богородиці Пресвятого Серця" і Яка вміє показати нам Серце Свого Сина саме тому, що "Вона зберігала ці речі, роздумуючи про них у своєму серці" (Лк 2,19). Це і є перше заохочення: пізнавати Серце Ісуса, роздумуючи над Євангелієм. І щодо цього: не бійтеся тиші, не бійтеся!» – закликав Наступник святого Петра.

Взаємне збагачення

Далі Папа вказав на те, що для того, щоби цей досвід міг стати світлом у дорозі, потрібно, щоби він перейшов через «збагачення взаємообмну». З цього випливає заохочення до «поглиблення розуміння Божого слова через братерський взаємообмін». Учні з Емауса, після того, як впізнали Ісуса, розпитують один одного про пережитий досвід. «Це також заохочення для нас дарувати один одному дар здивування, яке народжується в серці, коли ми зустрічаємось з Господом. Перед зустріччю з Ним двоє подорожніх обговорювали невдачі та розчарування, а після неї вони радіють, що побачили Воскреслого» – зауважив Святіший Отець, вказуючи на те, що основою праці капітули, як «звичайного розпізнання спільноти», повинен бути «братерський взаємообмін про зустріч з Христом у Божого слові, Святих Таїнствах і житті».

Не боятися лагідності та втікати від смутку

Учні з Емауса без зволікання повернулися до Єрусалиму, щоби розповісти про зустріч з Ісусом. Це стало спонукою поділитися думками про «радісне звіщення через місію». Як зазначив Папа, у цьому не бракує викликів, про свідчать також і мученики цього згромадження та його діяльність у сфері служіння милосердя. «Бідні, мігранти, численні злидні та несправедливість, які постійно поновлюються у світі, ставлять перед нами нагальні питання. Зіткнувшись з ними, не бійтеся дозволити милосердю Христового Серця залучити вас; як сказав ваш Засновник, дозвольте Йому любити через вас і проявляти своє милосердя через вашу доброту», – сказав Святіший Отець, закликавши в цьому контексті не боятися лагідності, «що є стилем Бога», а також «втікати від смутку, що немов хробак точить особисте та посвячене життя».


Паломництво Святими місцями