Тижневик заходів Карітасу на протидію COVID-19
  • Пон, 27/04/2020 - 18:17

Карітас України разом з агентством маркетингових сервісів Havas Engage Ukraine запустили музичну ініціативу #СлухайВдома заради тих, хто не має дому. Мета ініціативи — зібрати 1 000 000 гривень для допомоги тим, хто в такий непростий час не має дому.

Отримані кошти Карітас України, як одна з найбільших неприбуткових організацій, що підтримує безпритульних в Україні, розподілить між 12 центрами, де є безкоштовні їдальні для безпритульних. Окрім цього, будуть придбані ліки та необхідні предмети захисту — маски та санітайзери.

24 квітня Тоня Матвієнко стала першою виконавицею, яка розпочала естафету віртуальних концертів.

В Маріуполі сформували 400 наборів для видачі найбільш уразливим верствам населення

Завдяки матеріальній підтримці METRO Cash & Carry Ukraine, фахівці Ресурсного центру Карітасу-Маріуполь сформували 400 наборів для видачі найбільш уразливим верстам населення.

Кожний благодійний пакунок містить продукти харчування та предмети першої необхідності. Першими отримувачами допомоги стали місцеві люди похилого віку.

Чотири одеські лікарні отримали побутову хімію від Карітасу

Завдяки спільній благодійній ініціативі Procter & Gamble, METRO Cash & Carry Ukraine та Карітасу-Одеса корисні пакунки отримали:

- Одеський обласний клінічний медичний центр (лікарня водників),

- Міська клінічна лікарня №1 (Єврейська),

- Одеська обласна дитяча клінічна лікарня,

- Пологовий будинок №2.

Перед адресною доставкою миючих та пральних засобів представники фонду обдзвонили медичні заклади, котрі приймають хворих на COVID-19, аби з'ясувати, кому така допомога буде більш нагальною.

В буферній зоні стартує новий проект допомоги літнім людям в час пандемії Covid-19

Карітаси Запоріжжя, Маріуполя, Сєвєродонецька та Краматорська розпочинають реалізацію проєкту «Надання адресної мультисекторальної допомоги людям похилого віку, які проживають в зоні 0-5 км уздовж лінії зіткнення та знаходяться в стані ізоляції через пандемію COVID 19 в Україні, 2020 р.»

Новий проєкт реалізується за підтримки Українського Гуманітарного фонду (UHF) при управлінні ООН з координації гуманітарних справ (United Nations OCHA Ukraine).

Допомога буде надаватися літнім людям від 65 років, які проживають вздовж лінії розмежування.

Карітас-Сєвєродонецьк розвозить продукти харчування потребуючим мешканцям буферної зони

Минулого тижня мобільна бригада Карітасу-Сєвєродонецьк надала допомогу у вигляді продуктів харчування найбільш вразливим мешканцям с. Кряківка, Новоайдарського району та с. Артема, Станично-Луганського району.

Реалізація проекту в умовах надзвичайної ситуації по всій території України та стрімкого розповсюдження COVID19, вимагає підвищення заходів захисту та особистої безпеки, як працівників, так і бенефіціарів.

Саме тому мобільні бригади надають адресну допомогу та працюють за новими протоколами у рамках проєкту "Забезпечення базових потреб у різних секторах, включно з грошовою допомогою, особливо вразливих людей, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України 2019-2021 рр."

Прикордонникам в зоні проведення ООС передали вантаж з дезінфекторами для боротьби з коронавірусом

Карітас-Краматорськ надав допомогу Краматорському прикордонному загону — гуманітарний вантаж з мийними засобами спрямований на боротьбу з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Загалом благодійники передали 45 пляшок мийного засобу.

Крім цього, Карітас-Краматорськ ще до початку введення карантину приступив до виготовлення захисних масок для нужденних людей, армії. Значну частину масок було передана також Краматорському прикордонному загону.

Під особливою опікою фонду особи похилого віку, багатодітні сім'ї та мешканці буферної зони, куди відновлено поїздки по наданню продуктових наборів.

Медики отримали допомогу від Карітасу-Харків

Церква та благодійність не може залишатися осторонь нагальних проблем, тому продовжує допомагати найбільш потребуючим людям.

Напередодні Великодніх свят, представники Харківського екзархату УГКЦ та директор Карітасу-Харків передали по вісім коробок мийних засобів «Fairy» до центральної районної лікарні м. Вовчанськ та будинку для людей похилого віку с. Вільча, Вовчанського району, Харківської області.

Тільки разом ми зможемо подолати пандемію та творити добро для тих, хто найбільше потребує нашої підтримки.

Карітас Чернівецької єпархії допомагає лікарням оснащенням та мийними засобами в час пандемії

Благодійний фонд «Карітас Чернівецької єпархії» в умовах карантину не перестає працювати. Стараннями директора о. Василя Гасинця разом з волонтерами надано допомогу медикам.

Інфекційне відділення обласної дитячої клінічної лікарні отримало пральну машину. Ще одну пральну машину передано інфекційному відділенню Чернівецької обласної лікарні.

Також медичним закладам міста передано мийні засоби для підтримання санітарних норм.

У рамках співпраці з ГО «Справа громад Чернівці» доставлено продукти харчування і ліків нужденним людям в Садгорі, Давиденах, Новоселиці.

17 квітня Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні у інфекційне відділення передано 14 нових ліжечок з ортопедичними матрацами.

Також отець привіз з Харкова медичну апаратуру для лікарні, яка після необхідного ремонту буде допомагати лікарям у лікуванні хворих.

Соціальне таксі Тернопільського Карітасу під час карантину возить людей на гемодіаліз

Зараз цією послугою користуються 7 пацієнтів. Про це повідомив директор Карітасу-Тернопіль отець Андрій Марчук.

Перед виїздом водій соціального таксі щоразу дезінфікує автомобіль. Після цього він їде до людей, які користуються послугою соціального таксі, щоб завезти їх на гемодіаліз.

Проєкт «Соціальне таксі» стартував 24 квітня два роки тому. Спеціально обладнаним автомобілем волонтери безкоштовно перевозять людей з інвалідністю, доставляють самотнім пенсіонерам їжу.

Відео про проєкт дивіться тут:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=5GQyN1q-jEA&feature=emb_logo

 

Директор «Карітас-Львів УГКЦ» є духівником у бригаді лікарів, які рятують від коронавірусу

Отець Андрій Сенейко, директор Благодійного фонду «Карітас-Львів», запропонував свою допомогу у львівському проєкті "COVчег" як духовний наставник персоналу, однак почав працювати  у медико-санітарній бригаді. Він розказує:

"Проєкт «COVчег» спрямований для профілактики як духовенства, так і мирян. Якби проєкт функціонував на всеукраїнському рівні, нам вдалося б швидше приборкати недугу. Отець Андрій Логін, директор шпиталю Шептицького, який, власне, зініціював сам проєкт, спитав, хто з отців бажав би займатися таким служінням. Я відгукнувся.

Служіння непросте, адже постійно треба бути на «передовій» – виїжджати до хворих, що не зовсім безпечно, а також як волонтер виконувати різну практичну роботу. Особисто мені не випадало нагоди спілкуватися із хворими, оскільки така робота потребує забезпечення необхідного захисту, у тому числі відповідного костюма, зрештою, у цьому не було відповідної потреби. З хворими спілкувалися наші лікарі, які могли кваліфіковано надавати підтримку".

Пресслужба БФ Карітас Україна