У рідному селі Блаженного Миколая Чарнецького освятили новий храм
  • Суб, 28/06/2014 - 10:09

27 червня у день пам’яті новомучеників УГКЦ, серед яких і блаженний єпископ Миколай Чарнецький, у його рідному селі Семаківці, що на Городенківщині, здійснили освячення нового храму. До цієї історичної події були передані мощі блаженного, які постійно перебуватимуть у новій святині, яку названо в честь новомученика Миколая.

Спільно з Митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром (Війтишиним), владикою Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїлом (Колтуном) та численними священиками, владика Василій (Івасюк), єпарх Коломийсько-Чернівецький, очолив спочатку чин освячення храму, а опісля - Божественну Архієрейську Літургію.

Щоб взяти участь у цій духовній події віряни місцевої парохії і паломники заповнили храм і прилеглу церковну територію, адже блаженний єпископ Миколай за своє мучеництво одержав великий дар Божої благодаті - заступатися за людей у складному становищі.

“Сьогодні до новозбудованого храму повернувся ваш односельчанин Миколай Чарнецький. Його мощі спочинуть у святині на батьківській землі. Пам’ятайте, що Господь через заступництво вашого земляка багатьом людям творив чудесні оздоровлення”, - сказав у проповіді владика Василій. Єпарх пригадав часи масового паломництва до місця поховання блаженного у Львові, де люди намагалися взяти землі з могили і свідчили про оздоровлення. Тепер місцем особливої молитви за заступництво єпископа Чарнецького буде храм у рідному селі Семаківці, де знаходитимуться мощі блаженного Миколая.

Впродовж десяти років велося будівництво цього храму і чимало доброчинців приклалися до такого вшанування блаженного на його батьківщині. У 2004 році ще тоді єпископ-коад’ютор Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Преосвященний Володимир (Війтишин), а сьогодні Митрополит Івано-Франківський, освятив наріжний камінь під будову храму і відправив першу Архієрейську Службу Божу.

Владика Василій назвав блаженного новомученика Миколая апостолом українського народу і розповів про його мученицький шлях, що пройшов через десяток років ув’язнення посиленого режиму, шістсот годин допитів і катувань, а також тридцять різних тюрем і таборів примусової праці.

Грамоти від єпарха одержали благодійники і будівничі храму. Всі присутні отримали благословення мощами новомученика. Ще було здійснено освячення води і з нагоди освячення храму роздавали пам’ятні іконки.

Парох нововисвяченого храму о. мітрат Василь Скрипка склав подяку всім, хто допомагав у будівництві святині, єпископам, священикам та вірянам, які розділили це свято у Семаківцях.

Автор: о. В. Перцович, прес-секретар єпархії


Паломництво Святими місцями