Новини

 • 30 Вересень 2023 (18:40)

  “О Господи, зі смиренним духом і упокореним серцем благаємо Тебе, не допусти, щоби вороги Церкви раділи з перемоги над автентичною Католицькою Церквою", – написав єпископ Атанасій Шнайдер. Перед майбутнім жовтневим Синодом ієрарх уклав молитву, текст якої публікуємо нижче.

   

   

  Молитва за Синод про Синодальність 2023

 • 30 Вересень 2023 (14:02)

  29 вересня, у День пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру, на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» у Києві відбулася спільна міжрелігійна молитва пам’яті.

  Міжрелігійна молитва за жертв Бабиного Яру проводиться вже третій рік поспіль. Організував її Світовий конгрес українців спільно з Українським інститутом національної пам’яті та Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр».

 • 30 Вересень 2023 (14:00)

  Пам’ятаючи про постать святого Йосафата, ми сьогодні повинні почути з його уст цей великий заклик: шукайте Христа у вашому житті! Шукайте і знайдете гідність, свободу, силу, незалежність і перемогу України! Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у храмі Пресвятої Трійці Василіанського монастиря у Вільнюсі з нагоди вшанування 400-річчя мучеництва святого Йосафата.

 • 30 Вересень 2023 (13:57)

  Синодові, який переживає Католицька Церква, присвячений молитовний намір, який Папа Франциск пропонує на жовтень, місяць, коли припадає Всесвітній місійний день.

 • 30 Вересень 2023 (13:55)

  Папа Франциск ввів до Колегії Кардиналів 21 нового члена, з яких 18 – виборці та 3 мають більше, ніж 80 років життя. З-поміж виборців – 3 служать у Римській Курії, 14 очолюють місцеві Церкви, ще один – чернече згромадження.

  Ми є євангелізаторами мірою того, як зберігаємо в своєму серці зчудуваня та вдячність за те, що були євангелізованими. На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час звичайної прилюдної консисторії, яку він у суботу, 30 вересня 2023 р., провів на площі Святого Петра у Ватикані з нагоди введення в сан двадцяти одного нового кардинала.

 • 30 Вересень 2023 (13:46)

  У свято архангелів Михаїла, Гавриїла та Рафаїла у Ватикані оприлюднили тему, яку Папа Франциск обрав на відзначення наступного Всесвітнього дня суспільних комунікацій.

  «Штучний інтелект і мудрість серця: задля повністю людської комунікації», – такою є тема 58-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, який Церква відзначатиме 12 травня 2024 року. Згідно зі звичаєм, її було оприлюднено 29 вересня 2023 р., свято святого аргангела Гавриїла, Небесного покровителя телекомунікації.

 • 30 Вересень 2023 (13:44)

  Приймаючи представників асоціації «Родина надії», яка надає допомогу в реабілітації наркозалежним, Папа Франциск зазначив, що несення надії тим, хто можливо вже втратив розуміння сенсу свого життя, є відповіддю на покликання безумовно любити Ісуса, Який ототожнує себе з найменшими.

 • 29 Вересень 2023 (12:38)

  Відтепер Нью-Йорком офіційно керує масон.

  У мерії Нью-Йорка відбулося зібрання, під час якого мера разом із комісаром і комендантом місцевої поліції посвятили у 33-й ступінь в ієрархії секти масонів і проголосили майстрами-масонами. Як наголошують самі корифеї секти, це вперше в місцевій історії, коли щось подібне відбулося в офіційній резиденції мерів. Про це з посиланням на LifeSiteNews повідомляє pch24.pl.

 • 29 Вересень 2023 (12:01)

  Релігійні діячі заявили про неприпустимість ухвалення законопроєкту № 9623 про легалізацію порноіндустрії в Україні, який ініціює Ярослав Железняк та інші парламентарі. 

 • 29 Вересень 2023 (11:28)

  В Туреччині археологи відкрили гігантське підземне місто Сараїні, де в епоху Римської Імперії знаходили притулок переслідувані християни.

   

  Турецькі науковці стверджують, що Сараїні є найбільшим підземним містом в країні. Дослідники вже вивчили 30 камер площею 215 000 квадратних футів, оснащених печами, складами та системами вентиляції.

   

  “Це більше схоже на палац завдяки його складній і високоякісній архітектурі,” сказав Хасан Угуз, керівник дослідження.

   

 • 29 Вересень 2023 (11:23)

  Голова Конференції єпископів України єпископ Віталій Скомаровський закликає до молитви в намірі праці синодальних отців під час міжконтинентального етапу Синоду в Римі, що відбуватиметься у жовтні.

  Любі священники, богопосвячені особи та усі віряни!

 • 29 Вересень 2023 (11:20)

  24 вересня в Мюнхені (Німеччина) в межах загальнонаціонального Міжкультурного тижня, який цього року проходить під назвою «Нові простори», генеральний вікарій архидієцезії Мюнхена і Фрайзінга Крістоф Клінган очолив традиційну щорічну «Службу народів». Участь у цій молитві взяли також представники української громади Мюнхена на чолі з апостольським екзархом владикою Богданом Дзюрахом.

 • 29 Вересень 2023 (11:17)

  28 вересня у соборі Святої Софії в Києві відбулася презентація сучасного перекладу Біблії українською мовою, праця над яким тривала понад 25 років.

  Праця Українського біблійного товариства на чолі з Григорієм Комендантом була звершена у співпраці з католицькими, православними і протестантськими Церквами України.

 • 29 Вересень 2023 (11:15)

  Пам’ятаючи про св. Йосафата, ми сьогодні повинні почути з його уст цей великий заклик: шукайте Христа у вашому житті! Шукайте і знайдете гідність, свободу, силу, незалежність і перемогу України! Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у храмі Пресвятої Тройці Василіанського монастиря у Вільнюсі з нагоди вшанування 400-річчя мучеництва св. Йосафата.

 • 28 Вересень 2023 (17:05)

  "Сурогатне материнство, купування дітей у найманих матерів – це повернення до варварства, зведення людини до ролі об'єкта. Людей вирощують, як тварин. Це неприйнятно і це глибоке зло", - сказав кардинал Ґерхард Людвіґ Мюллер в інтерв'ю німецькому порталу Kath.net.

  Колишній префект Конгрегації Доктрини Віри, зокрема, говорив про сурогатне материнство, у зв'язку з дискусією щодо допустимості цієї жахливої практики.

 • 28 Вересень 2023 (16:22)
  Під час візиту, що відбувся через сім тижнів після подорожі Папи в Португалію, було відзначено плідну співпрацю в її організації. Сторони також обмінялися думками щодо таких тем, як наслідки війни в Україні та міграція.

  У четвер, 28 вересня 2023 р., Папа Франциск прийняв у Ватикані Прем’єр-міністра Португалії Антоніу Луїса Сантоса да Косту. Розмова тривала приблизно 30 хвилин і завершилася обміном подарунками.

 • 28 Вересень 2023 (16:21)

  Виступаючи під час загальної конференції МАГАТЕ, представник Святого Престолу закликав також зробити все для того, щоби гарантувати безпеку на Запорізькій АЕС.

 • 28 Вересень 2023 (16:17)

  «Синод про синодальність буде стосуватись участі усієї Церкви, усього народу Божого, у виконанні Христової заповіді проголошення Євангелія усім народам»,- пише один із п’яти делегатів Церкви у США на римські засідання синоду. Відомий єпископ Роберт Баррон із єпархії Вінона-Рочестер наголошує однак, що існують побоювання щодо майбутніх засідань. Як він зазначає, спостерігаються спроби пристосувати доктрину до почуттів осіб, що ставлять під сумнів католицьку мораль.

 • 28 Вересень 2023 (14:40)

  Архикатедральний Собор святого Юра запрошує львів’ян та гостей міста по-особливому відсвяткувати свято Покрову Пресвятої Богородиці, що випадає вже цієї неділі, 1 жовтня. Оскільки Покров Богородиці є також другим престольним празником Собору Юра, вірні зможуть отримати тут повний відпуст.

 • 28 Вересень 2023 (14:22)

  Папа Франциск вкотре продемонстрував особисту близькість до людей похилого віку, яку він виявляє як постійними згадками про них у своїх промовах, так і жестами, що виражають особливий інтерес, і телефонними дзвінками. Наприклад, він через відеодзвінок сконтактувався з 95-річною Сосаммі Ентоні. Це бабуся отця Джорджа Джейкоба Куовакада, індійського монсеньйора, який організовує Апостольські подорожі Папи з 2021 року.

Сторінки

Паломництво Святими місцями