Церква

 • Субота, Вересень 30, 2023 - 18:40

  “О Господи, зі смиренним духом і упокореним серцем благаємо Тебе, не допусти, щоби вороги Церкви раділи з перемоги над автентичною Католицькою Церквою", – написав єпископ Атанасій Шнайдер. Перед майбутнім жовтневим Синодом ієрарх уклав молитву, текст якої публікуємо нижче.

   

   

  Молитва за Синод про Синодальність 2023

 • Субота, Вересень 30, 2023 - 14:02

  29 вересня, у День пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру, на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» у Києві відбулася спільна міжрелігійна молитва пам’яті.

  Міжрелігійна молитва за жертв Бабиного Яру проводиться вже третій рік поспіль. Організував її Світовий конгрес українців спільно з Українським інститутом національної пам’яті та Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр».

 • Субота, Вересень 30, 2023 - 14:00

  Пам’ятаючи про постать святого Йосафата, ми сьогодні повинні почути з його уст цей великий заклик: шукайте Христа у вашому житті! Шукайте і знайдете гідність, свободу, силу, незалежність і перемогу України! Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у храмі Пресвятої Трійці Василіанського монастиря у Вільнюсі з нагоди вшанування 400-річчя мучеництва святого Йосафата.

 • Субота, Вересень 30, 2023 - 13:57

  Синодові, який переживає Католицька Церква, присвячений молитовний намір, який Папа Франциск пропонує на жовтень, місяць, коли припадає Всесвітній місійний день.

 • Субота, Вересень 30, 2023 - 13:55

  Папа Франциск ввів до Колегії Кардиналів 21 нового члена, з яких 18 – виборці та 3 мають більше, ніж 80 років життя. З-поміж виборців – 3 служать у Римській Курії, 14 очолюють місцеві Церкви, ще один – чернече згромадження.

  Ми є євангелізаторами мірою того, як зберігаємо в своєму серці зчудуваня та вдячність за те, що були євангелізованими. На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час звичайної прилюдної консисторії, яку він у суботу, 30 вересня 2023 р., провів на площі Святого Петра у Ватикані з нагоди введення в сан двадцяти одного нового кардинала.

 • Субота, Вересень 30, 2023 - 13:46

  У свято архангелів Михаїла, Гавриїла та Рафаїла у Ватикані оприлюднили тему, яку Папа Франциск обрав на відзначення наступного Всесвітнього дня суспільних комунікацій.

  «Штучний інтелект і мудрість серця: задля повністю людської комунікації», – такою є тема 58-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, який Церква відзначатиме 12 травня 2024 року. Згідно зі звичаєм, її було оприлюднено 29 вересня 2023 р., свято святого аргангела Гавриїла, Небесного покровителя телекомунікації.

 • Субота, Вересень 30, 2023 - 13:44

  Приймаючи представників асоціації «Родина надії», яка надає допомогу в реабілітації наркозалежним, Папа Франциск зазначив, що несення надії тим, хто можливо вже втратив розуміння сенсу свого життя, є відповіддю на покликання безумовно любити Ісуса, Який ототожнує себе з найменшими.

 • П'ятниця, Вересень 29, 2023 - 12:01

  Релігійні діячі заявили про неприпустимість ухвалення законопроєкту № 9623 про легалізацію порноіндустрії в Україні, який ініціює Ярослав Железняк та інші парламентарі. 

 • П'ятниця, Вересень 29, 2023 - 11:23

  Голова Конференції єпископів України єпископ Віталій Скомаровський закликає до молитви в намірі праці синодальних отців під час міжконтинентального етапу Синоду в Римі, що відбуватиметься у жовтні.

  Любі священники, богопосвячені особи та усі віряни!

 • Четвер, Вересень 28, 2023 - 17:05

  "Сурогатне материнство, купування дітей у найманих матерів – це повернення до варварства, зведення людини до ролі об'єкта. Людей вирощують, як тварин. Це неприйнятно і це глибоке зло", - сказав кардинал Ґерхард Людвіґ Мюллер в інтерв'ю німецькому порталу Kath.net.

  Колишній префект Конгрегації Доктрини Віри, зокрема, говорив про сурогатне материнство, у зв'язку з дискусією щодо допустимості цієї жахливої практики.

 • Четвер, Вересень 28, 2023 - 16:17

  «Синод про синодальність буде стосуватись участі усієї Церкви, усього народу Божого, у виконанні Христової заповіді проголошення Євангелія усім народам»,- пише один із п’яти делегатів Церкви у США на римські засідання синоду. Відомий єпископ Роберт Баррон із єпархії Вінона-Рочестер наголошує однак, що існують побоювання щодо майбутніх засідань. Як він зазначає, спостерігаються спроби пристосувати доктрину до почуттів осіб, що ставлять під сумнів католицьку мораль.

 • Четвер, Вересень 28, 2023 - 14:18

  Напередодні консисторії з нагоди введення в сан нових кардиналів та відкриття синоду про синодальність Папська Комісія захисту неповнолітніх поширила заклик до провідників Церкви застосовувати всі можливі методи для того, щоби здолати наявні недоліки та прогалини в тому, що стосується протидії та запобігання насильству.

 • Четвер, Вересень 28, 2023 - 12:47

  У суботу 7 жовтня – день, коли Католицька Церква відзначає свято Матері Божої Вервиці – відбудеться четверта Всесвітня Чоловіча Вервиця, що об’єднає в молитві понад 40 країн.

  Ініціатива виникла в Польщі та Ірландії в 2018 році і лише за кілька років поширилася на інші країни в різні дати.

 • Четвер, Вересень 28, 2023 - 12:11

  Так званий формаційний день із досить дивною назвою: “Синод розглядає питання спілкування. Спілкування розглядає питання синоду”. Метою заходу, який відбувся в Університеті Лумса, була підготовка до майбутньої синодальної асамблеї, яка розпочнеться у жовтні. Кардинал Франческо Коккопальмеріо звернувся до Синоду Єпископів із проханням поставити мирян у центр, не лише як радників парафіяльних священників, але й надавши їм... голос у прийнятті рішень. Про це повідомляє pch24.pl.

 • Середа, Вересень 27, 2023 - 21:10

  За словами настоятеля київської парафії св. Миколая, отця Павла Вишковського ОМІ, радянська влада знищила у святині понад три сотні фігур святих та ікон, які зараз у планах відновити. В майбутньому біля фігур святих мають бути реліквії. Від травня минулого року у храмі знаходиться фігура св. Архангела Михаїла. За кілька днів відбудеться урочисте внесення каменю з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел.

 • Середа, Вересень 27, 2023 - 16:32

  Католицькі єпископи Швейцарії повністю приєднуються до революційних ідей німецького Синодального Шляху. На Синоді про Синодальність швейцарські єпископи мають намір домагатися... змін у сексуальній моралі. Про це повідомив ординарій Куру, єпископ Джозеф Боннемен, людина, якій сам Папа особливою довіряє.

 • Середа, Вересень 27, 2023 - 13:45

  Боротьба з ненавистю, допомога сім'ям, постраждалим від війни та турбота про духовний стан ченців – це одні з найчастіше згадуваних проблем, з якими в цей час зустрічаються богопосвячені особи, які служать в Україні. Про це йшлося під час зустрічі вищих настоятелів римо-католицьких чоловічих чернечих спільнот.

 • Середа, Вересень 27, 2023 - 10:53
  У Римі представлено книгу, яка розглядає напруженість між прозорістю та таємницею у випадках розслідування справ, що стосуються злочинів зловживань сексуального характеру проти неповнолітніх. Два священики, що є спеціалістами з канонічного права та комунікації, аналізують те, що непогамована прозорість може завдати шкоди також і постраждалим, але це не виправдовує тотальну секретність.
 • Вівторок, Вересень 26, 2023 - 17:06

  У Папському патристичному інституті Августиніанум у Римі відбулась зустріч учнів Йозефа Ратцінґера, вперше після смерті Бенедикта XVI. Вони вирішили, що продовжуватимуть традицію щорічних зустрічей, які відбуватимуться власне у Римі, де Папа Ратцінґер провів більшу частину свого життя і де розташований його гріб.

 • Вівторок, Вересень 26, 2023 - 16:26

  Напередодні початку Синоду про Синодальність на площі св. Петра у Ватикані зберуться християни, щоб помолитись за учасників засідань. Зазначимо, що це не будуть виключно вірні католики. Під проводом екуменічної спільноти Тезе перед ватиканською базилікою зберуться навіть представники протестантських течій. До участі їх закликає сам Папа Франциск. Як заявив провідник «Тезе», англіканець, який називає себе «брат Метью», Святійший Отець захотів, щоб такого виду зустріч огорнула молитвою внутрішні події Католицької Церкви.

Сторінки

Паломництво Святими місцями