Глава УГКЦ у 331-й день війни: «Найбільший спадок, який передає нам від Отця Його єдинородний Син Ісус Христос, – це дар Святого Духа»
  • Птн, 20/01/2023 - 15:41

Вічне життя, вічне щастя стає моїм і твоїм спадком, який ми отримуємо не за заслуги, але як діти отримують спадок від батьків. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 331-й день війни.

Предстоятель зазначив, що вчора ворог завдав рекордну кількість ударів по Запорізькій області — 224. Потужний обстріл пережив Херсон, зокрема житлові квартали в центрі міста.

У цей день Блаженніший Святослав розмірковував, що означає усиновлення, адже у Хрещенні ми стаємо доньками й синами Божими за благодаттю. Апостол Павло намагається пояснити усиновлення так: «Усі бо ті, що їх водить Дух Божий, вони сини Божі, бо ви не прийняли дух рабства, щоб знову підлягати боязні, але прийняли Дух усиновлення, яким кличемо: „Авва, Отче!“. Сам цей Дух свідчить разом із нашим духом, що ми — діти Божі».

Коли хтось народився в чужій родині, то як би добре він не поводився, для батька чи матері він усе одно буде чужим. А усиновлення означає, що той, хто вчора був чужим сином, стає моїм. «Якщо ми усиновлені Богом, то отримуємо спадкоємство, стаємо співспадкоємцями Христа і вже більше не є чужими для Бога Отця. Ми стаємо причасниками синівства Його єдинородного Сина Ісуса Христа, який є Сином за Божественною природою», — сказав Блаженніший Святослав.

«Господи, допоможи нам відкрити в собі цей дар Божественного усиновлення, який ми носимо, за словами апостола Павла, у глиняних посудинах. Ми, люди, схильні відчувати, що є крихкими глиняними посудинами, бачити власну крихкість, але не звертати уваги на той великий дар, який міститься в цих посудинах, – Боже синівство», — попросив архиєрей.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями