Молодіжна дискусія про відповідальність у плеканні сімейних цінностей
  • Суб, 21/12/2013 - 10:58

19 грудня 2013 року в рамках заходів «Суспільні дні УГКЦ» у приміщенні актового залу Львівської Молодіжної Громадської Організації «Українська Молодь Христові», що на вулиці Пекарській, відбулася молодіжна дискусія із о. Луїсом Окуліком, аргентинським священиком єпархії Трієсте (Італія), секретарем Ради Конференції Єпископів Європи.

Студентська молодь мала нагоду на початку зустрічі почути презентацію фахівця із Канонічного права та Соціальної доктрини Церкви на тему: «Роль християнської сімʼї в євангелізації Європейської культури», у якій йшлося, зокрема, про небезпеки та виклики, які стоять на перешкоді давньої та важливої інституції – сімʼї. Зустріч супроводжувалась активними обговореннями та цікавими запитаннями у колі молоді.

«Лише на ціннісній основі, яка є визначальною у міцності християнської сімʼї, формується правильне ставлення людини до подій, що відбуваються і у суспільстві; завдяки християнським цінностям, на яких побудована сімʼя, правильне трактування особи протилежної статі входить в життєві основи особистості і тоді молода людина стає здатною створити свою сімʼю на основі доброго прикладу сімейного життя своїх батьків. Особливого значення сімейні цінності набувають у кризові та трансформаційні періоди, коли суспільство вимагає чітких орієнтирів для подальшого розвитку. У протилежному випадку, ми бачимо прагнення звільнитися від сімейної відповідальності, тобто від необхідності інституції подружжя, а особливо від плідності, разом із цим, втрачається розуміння значення людської статевості. Результатом цього стає різке зростання розлучень, використання контрацептивів, а відтак, легалізація і різке зростання кількості абортів, та багато інших надзвичайно руйнівних для людини наслідків. Беручи до уваги процес Євангелізації Європейської культури, то дійсно бачимо, що особлива роль відводиться батькам, як першим «вчителям віри» всередині «Домашньої Церкви», якою є сім’я. Це означає, що сім’ю, подібно до Церкви, потрібно вважати землею, на яку приноситься Євангеліє і з якого вона розвивається» – зазначив о. Луіс Окулік.

Він також зосередив увагу на важливості родини у світлі соціального вчення Церкви, як життєво важливій клітині суспільства. Також на те, що у свою чергу, Католицька Церква, зустрічаючись із такими відчутними і стрімкими культурними викликами, які глибоко підривають значення сімʼї, завжди шукала і шукає способу дати адекватну відповідь, яка б випливала із євангельської правди про людину. Як приклад такої відповіді, гість із Аргентини навів «Запитник Папи Франциска» щодо актуальних проблематик, які заторкують інституцію сімʼї. Пояснивши присутнім структуру Запитника Франциска, о. Луіс підкреслив також і те, що цей Запитник адресований кожному вірному Католицької Церкви і включає в себе не лише блок із запитаннями, але і певні пропозиції зі сторони єпископів, священиків та вірних.

Молодіжна дискусія супроводжувалась пошуком конкретних практичних відповідей та пропозицій щодо проблем, викликів та труднощей, пов᾽язаних із сімейним життям, відповідальністю кожного члена сім᾽ї, та важливістю плекання чеснот. На завершення зустрічі секретар Ради Конференції Єпископів Європи побажав студентській молоді не залишатись осторонь сучасних викликів, але пропагувати та поширювати у світі “євангельські цінності”, котрі є проявом Царства Божого і слугують парадигмою, фундаментом для багатьох інших систем цінностей.

Інформаційна служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир