Папа Франциск: Християнин повинен думати не лише головою, але й серцем і духом
  • Птн, 29/11/2013 - 22:35

Сьогодні, 29 листопада 2013 року, у проповіді під час Святої Меси у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» Папа Франциск зупинився над прочитаним цього дня євангельським уривком, у якому Спаситель навчає Своїх учнів відчитувати знаки часу, роздумуючи над тим, що означає «думати по-християнськи». Папа наголосив, що хто йде за Ісусом і бажає навчитись відчитувати знаки часу, повинен думати не лише головою, але й серцем і духом, який є у ньому, бо в протилежному випадку неможливо зрозуміти Божі кроки продовж історії.

Христос хоче, щоб кожен з нас розумів те, що діється у власному серці, у власному житті, у світі, в історії… Дух світу не бажає народу, але маси, що не думає і не є вільною, яка не запитує у Господа: «Чому так діється, чому трапляється те чи інше?» За словами Папи, дух світу хоче, щоб ми йшли дорогою однорідності. Однорідне, однакове, слабке думання дуже поширене у наш час. Месія, натомість, хоче, щоб ми, як чоловіки та жінки, що належать до Божого народу, були вільними, щоб не боялися роздумувати над тим, що відбувається довкола.

Святіший Отець наголосив, що власними силами не можемо відчитати знаків часу, що нам необхідна допомога Господа Бога. Святий Дух дає нам цей дар: здатність розуміти. Тому Папа заохотив просити у Всевишнього, щоб зіслав нам духа мудрості, щоб наше думання не було слабким, однорідним чи згідно із нашими смаками, але щоб було думанням, згідно із Богом, яке дозволить нам зрозуміти те, що діється у нас і навколо нас, добре відчитувати знаки часу.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va