Папа Франциск створив екзархат для українців візантійського обряду в Італії
  • Птн, 12/07/2019 - 08:50
Апостольським Адміністратором тимчасово вакантного осідку буде вікарій Папи для Римської дієцезії.

У четвер, 11 липня 2019 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Водночас, Святіший Отець призначив Апостольським Адміністратором вакантного осідку новоствореного екзархату кардинала Анджело Де Донатіса, Генерального Вікарія Його Святості для Римської дієцезії.

 

Кардинал Анджело Де Донатіс, Генеральний Вікарій Папи для Римської дієцезії

Кардинал Анджело Де Донатіс, Генеральний Вікарій Папи для Римської дієцезії

Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145-ти громадах, здійснюють 62 священики. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату буде парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі.

 

Богослуження в парафіяльному храмі святих Сергія і Вакха в Римі

Богослуження в парафіяльному храмі святих Сергія і Вакха в Римі

Початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирська опіка здійснювалася в рамках Служби «Migrantes» Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирі в громадах призначалися місцевими дієцезальними єпископами. Зв’язок з матерньою Церквою забезпечувався також і через особу Апостольського Візитатора, яким сьогодні є владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць