Папа: відкинути байдужість та обрати культуру людяності
  • Птн, 15/12/2023 - 12:32

У посланні з нагоди Глобального форуму з питань біженців Святіший Отець наголошує на пошані до гідності особи, закликаючи будувати гостинні громади.

Від 13 до 15 грудня 2023 р. у Женеві проходить Глобальний форум з питань біженців. Серед його учасників – кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, який зачитав послання Папи Франциска, написане з нагоди цієї події. У ньому Святіший Отець міркує про шлях, пройдений за чотири роки після проведення першого такого Глобального форуму.

Готовність до прийняття

На початку послання Папа відзначає зусилля багатьох країн та громад, які «зберегли свої кордони і серця відкритими для прийому біженців», показуючи «співпрацю як ключове рішення глобальних проблем». Він пригадав, що на сьогодні майже 114 мільйонів людей є вимушеними переселенцями, багато з них всередині країни, через конфлікти, насильство і переслідування, в тому числі на основі релігійних переконань, а також через наслідки зміни клімату. «Ці фактори стають дедалі складнішими, але наші заходи реагування не дають адекватної відповіді на ці нові та нагальні виклики. Як наслідок, ми й далі оплакуємо незліченну кількість життів, втрачених на суші і на морі в пошуках захисту або втечі від майбутнього без надії», – пише Святіший Отець. Таким чином, захист і порятунок життів має залишатися головним пріоритетом. «Сьогодні нас переповнює велика кількість новин і статистики, і ми часто забуваємо, що за цими цифрами стоять людські обличчя, кожне зі своєю власною історією і стражданнями. Кожна цифра – це один з наших братів і сестер, які потребують допомоги», – наголошує Папа.

Шлях в напрямку людяності

Святіший Отець закликає до дотримання принципу безпечної та добровільної репатріації вимушених переселенців. «Нікого не можна повертати в країну, де на них можуть чекати серйозні порушення прав людини або навіть смерть. Натомість ми всі покликані творити спільноти, готові й відкриті приймати, підтримувати, супроводжувати та інтегрувати тих, хто стукає в наші двері», – зазначає він.

За його словами, шанувати гідність людини, дану їй Богом, означає не лише подбати про те, щоб вона мала їжу, доступ до охорони здоров'я та освіти, гідну роботу, але також «місце, де розуміють і приймають, де люблять і піклуються, де можеш брати участь і робити свій внесок». «Визнаючи досягнутий прогрес і роботу, яку ще належить виконати, ми опинилися у вирішальному моменті: вибираємо або культуру людяності та братерства, або культуру байдужості. Це рішення має вирішальне значення, оскільки історія закликає нас розворушити сумління, щоб запобігти кораблетрощі цивілізації», – звертається Папа до учасників форуму.