Сила Святого Духа може примирити людство. Очільники COMECE та CEC
  • Суб, 27/05/2023 - 12:24

З нагоди святкування П'ятидесятниці очільники Конференції Європейських Церков (CEC) та Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) звернулися до вірних із посланням, закликаючи бути відкритими на прийняття Святого Духа (Ів. 20,22), сила якого може зцілити й примирити людство та преобразити суспільство.

 

Вікторія Гавалешко – Ватикан

«Ознаки того, що Дух Божий живе і діє в нашому житті, ми бачимо на прикладі підтримки Церквами біженців. У такий спосіб вони відгукуються на гуманітарні потреби в Україні, висловлюючи солідарність жертвам цієї трагічної війни та активно працюючи задля миру на континенті», – з такими словами до вірних Католицької Церкви з нагоди свята П’ятидесятниці звернулись очільники Конференції Європейських Церков (CEC) та Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) – преподобний Крістіан Кріґер та архиєпископ Маріано Крочіата.

Життя Церкви виявляється в дії Святого Духа

У своєму посланні автори запевняють, що зусилля ранніх християнських спільнот, спрямовані на те, щоби знайти відповіді на проблеми, з якими вони зустрічалися, сьогодні продовжується у боротьбі християн з викликами світу, глибоко пораненого насиллям, нерівністю та поділом.

«Поки триває жорстока війна проти України та гуманітарна криза, – йдеться у зверненні, – соціальні та політичні наслідки, поряд з економічною нерівністю, також не перестають випливати на поверхню, викриваючи поляризацію та фрагментацію наших суспільств».

Очільники COMECE та CEC вважають, що сьогоднішні християни, як і учні ранньої Церкви, сповнені та керовані Святим Духом (Дії 2,4). Одну з ознак того, що Дух Божий живе і діє у житті християн, вони вбачають у підтримці Церквами біженців: «У такий спосіб вони відгукуються на гуманітарні потреби в Україні, висловлюють солідарність жертвам цієї трагічної війни та активно працюють задля миру на континенті», – зазначають очільники.

За словами авторів звернення, життя Церкви виявляється в дії Святого Духа, що проявляється в Христовому тілі і у спільній подорожі Божого народу. «Молитовно довіряючи Святому Духові, і йдучи разом як християни, – пояснюють вони, – народ Божий досягає глибшого розуміння Євангелія і долучається до трансформаційного служіння заради праведного, мирного і сповненого надії світу».

Шукати єдність у різноманітності

У підготовці до святкування П'ятидесятниці душпастирі закликають бути відкритими на прийняття Святого Духа (Ів. 20,22), сила якого може зцілити і примирити людство та преобразити суспільство, а також молитися за справедливість і мир, та довіритися у смиренні й надії Божому Духові, який єднає і перемінює.

«Нехай той самий Дух просвітить розум тих, хто чинить насильство, і “дасть їм серце тілесне” (Єзек. 36,26). Нехай ноги у всіх будуть спрямовані на дорогу справедливості, правди, злагоди та миру. Нехай заклик П'ятидесятниці шукати єдність у різноманітності також надихне тих, хто несе політичну відповідальність у Європі, щоб їхні рішення керувалися мудрістю, чесністю та милосердям для служіння спільному благу!».

Заклик до спільної молитви

На завершення преподобний Крістіан Кріґер та архиєпископ Маріано Крочіата заохочують молитися за спільне свідчення та працю на благо європейського проєкту, наголошуючи, що за декілька тижнів у Таллінні (Естонія) відбудеться Генеральна Асамблея Конференції Європейських Церков, на якій оберуть нового Президента та Керівну раду.

Пригадуємо, що кілька тижнів тому Комісія Єпископатів Європейського Союзу провела Генеральну Асамблею в Римі і обрала нове керівництво та Постійний комітет на наступні п'ять років.

Тож, у своєму зверненні президенти закликають до спільної молитви, щоб «Дух провадив і просвічував усіх нас, щоб ми були здатні розпізнати і долучитися до життєдайної діяльності по всій Європі та світу».


Паломництво Святими місцями