Святіший Отець Франциск відвідує Бенедикта ХVІ (відео)
  • Суб, 23/03/2013 - 12:36

Як повідомив прес-центр Ватикану, у суботу 23 березня 2013 року, приблизно о 12.45 римського часу Святіший Отець Франциск відлетів гелікоптером до літньої резиденції в Кастель Ґандольфо, де після зречення з уряду тимчасово перебуває Папа-емерит Бенедикт ХVІ. Як відомо, після закінчення ремонтних робіт, Бенедикт ХVІ проживатиме в приміщеннях колишнього монастиря «Мати Церкви» у Ватикані.

 

 

 

Святішого Отця Франциска зустрів Папа-емерит Бенедикт ХVІ, єпископ дієцезії Альбано, на території якої знаходиться Кастель Ґандольфо, Марчелло Семераро та Саверіо Петрілло, директор папської резиденції та посілостей в Кастель Ґандольфо.

 

Як було заздалегідь повідомлено ватиканським прес-центром, не була передбачена жодна пряма телевізійна трансляція, адже йдеться про приватну зустріч Папи Франциска з Бенедиктом ХVІ. Це перша зустріч між теперішнім Святішим Отцем та Папою-емеритом. Досі вони мали тільки телефонні розмови: 10 днів після вибору Папи Франциска та 19 березня, в празник Святого Йосифа, з нагоди іменин Бенедикта ХVІ.

 

На площі перед папською резиденцію в Кастель Ґандольфо зібралось багато вірних та велика кількість журналістів, фотографів та представників численних телевізійних каналів.

Після спільного обіду Папа Франциск повернеться до Ватикану, однак, година його відльоту заздалегідь не передбачена.

 

О. Федеріко Ломбарді, ТІ, директор прес-центру Ватикану, розповів по-телефону, що з Папою Франциском прибули архиєпископ Джованні Анджело Беччіу, заступник Державного Секретаря Апостольської Столиці в загальних справах, монсеньйор Альфред Шуереб, особистий секретар Папи Франциска, який був другим секретарем Бенедикта ХVІ, та монсеньйор Леонардо Сап’єнца.

 

Як тільки Папа Франциск зійшов з гелікоптера, Бенедикт ХVІ поспішив до нього з обіймами. Після прибуття до папської резиденції, під час молитви в каплиці, Бенедикт ХVІ запропонував Папі Франциску почесне місце, але той відмовився, кажучи: «Ми – брати», і бажав, щоб вони обидва стали навколішки поряд. Протягом 45-ти хвилин, розповів о. Ломбарді, в бібліотеці тривала їхня приватна розмова. Папа Франциск подарував Бенедикту ХVІ ікону "Матері Божої Смиренності", пояснюючи, що це дар за так багато прикладів покори, які виявленої Бенедиктом ХVІ протягом його понтифікату.

 

Випереджуючи загальне зацікавлення, директор ватиканського прес-центру розповів, що Папа-емерит був одягнений у звичайну білу рясу, а Святіший Отець Франциск – у білу рясу з накидкою та широким поясом.

 

Під час обіду присутні обидва секретарі, архиєпископ Ґеорг Ґенсвайн, Префект Папського дому, що надалі залишається особистим секретарем Бенедикта ХVІ, та Альфред Шуереб, колишній другий секретар Бенедикта ХVІ, якого Папа Франциск вибрав своїм особистим секретарем.

 

Хоч, як зазначив о. Федеріко Ломбарді, це була перша особиста зустріч між Святішим Отцем Франциском та Папою-емеритом Бенедиктом ХVІ, однак Папа Франциск, від першої хвилини свого вибору, багато згадував свого попередника, висловлюючи вдячність за його служіння Церкві протягом усього понтифікату.

 

Джерело: Радіо Ватикан


Паломництво Святими місцями