Святіший Отець надіслав лист-вітання з нагоди відзначення 100-ліття від народження Владики Степана (Чміля)
  • Втр, 21/10/2014 - 11:51

19 жовтня у рідному місті Владики Степана (Чміля) відбулась неординарна і велична подія – відзначення 100-ліття від народження першого українського салезіянина, ревного вихователя і душпастиря, святця.

Ювілей Степана Чміля зібрав надзвичайно велику кількість вірних, отців та братів Згромадження Салезіян, єрархію. Очолили святкування три архиєреї: Владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький Апостольський Нунцій в Україні Преосв. Томас Е. Галліксон та Владика Григорій (Комар). єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Урочистості почались посвяченням встановленої пам’ятної таблиці у храмі Пресвятої Трійці (УАПЦ), де Степан Чміль був хрещений і миропомазаний, та походом до храму Преображення Господнього, де відбулась Архиєрейська Свята Літургія. Під час проповіді Владика Ярослав (Приріз) ознайомив вірних із особою та чеснотами їхнього земляка – монаха-салезіянина, священика і єпископа. Архиєрей зупинився на якостях вихователя і душпастиря, патріота і ревного священнослужителя, якими о. Степан Чміль відзначився і залишився у спогадах тих, які ще досі його пам’ятають: завжди спокійного і врівноваженого, люблячого і терпеливого, молитовного і працьовитого.

На завершення Літургії були прочитані листи привітання від Святішого Отця Франциска, Папи Римського, Блаженнішого Святослава (Шевчука) та Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка).

Є надзвичайно важливо, що у своєму листі Папа Франциск говорить про Степана Чміля, титулуючи його єпископом.

Присутній Апостольський нунцій наголосив присутнім, особливо молоді, щоб Степан Чміль не залишився єдиним і останнім вихідцем із Судової Вишні, який посвятив себе Богові, ставши салезіянином св. Івана Боско.

Святкове відзначення 100-літнього ювілею Владики Степана (Чміля) продовжилось академією в Народному домі м. Судова Вишня, де о. др. Євген Небесняк, салезіянин, який особисто знав святця, виголосив доповідь про життя і святість Владики Степана.

Салезіяни української провінції висловлюють щиру подяку за високого рівня організацію і проведення ювілейних заходів у м. Судова Вишня проф. Роману Шусту та Товариству судововишнянців «Рідне місто» ім. Т. Дмитрасевича.

Прес-служба отців салезіян


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць