Інтерв'ю

 • Понеділок, Червень 10, 2024 - 16:51
  Формувати майбутніх священиків, щоб «вони дійсно могли були батьками, тобто отцями. А правдивий отець любить так, що він готовий віддати своє життя заради своїх дітей», – зазначив у інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News о. Петро Береш, Ректор Ужгородської греко-католицької богословської академії. Він говорив також про служіння цієї академії в час війни, про важливість того, щоб душпастирі говорили до людей рідною для них мовою та про потребу передавати семінаристам спадщину підпільної Церкви.
 • П'ятниця, Травень 31, 2024 - 16:55

  Сьогодні майбутнє Європи, зокрема Німеччини, залежить від того, чи зможе Україна вистояти і зупинити неоколоніальну війну, яку веде росія, вважає Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Предстоятель головував у Мюнхені на засіданнях Постійного Синоду УГКЦ та урочистостях із нагоди 65-річчя Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії. В інтервʼю KAI Блаженніший Святослав зазначив, що 60% населення Німеччини вважає, що їхній уряд, держава, недостатньо допомагають Україні, що спричиняє стихійні протести в різних верствах населення.

 • Вівторок, Травень 28, 2024 - 09:48

  Українська Греко-Католицька Церква вже 65 років має екзархат у Німеччині. Її єпископ Богдан Дзюрах хоче, щоб вона стала повноцінною єпархією.

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 08:26

  В інтерв'ю телерадіокомпанії «CBS» зі США Папа Франциск наголошує на тому, що Церква приймає «всіх, всіх, всіх», і пояснює деякі моменти, що стосуються благословень, які дозволяє уділяти «Fiducia Supplicans». Він таврує сурогатне материнство, яке стало «бізнесом», а також ідеології, які завжди «лихі». Папа знову звернувся із закликом до країн, що перебувають у стані війни: «Зупиніться і ведіть переговори!». Щодо мігрантів – заклик не залишатися байдужими.

 • Понеділок, Травень 20, 2024 - 11:30
  Ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа отець Ігор Бойко розповідає про нещодавню зустріч ректорів греко-католицьких семінарій, про теперішніх семінаристів і свої поїздки на схід України, зокрема, на Харківщину. Він також ділиться своїми думками про те, як плекати надію в ці темні часи. «Те що Україна воскресне, я не маю найменшого сумніву, але ми переходимо зараз через Страсну П’ятницю», – каже він.
 • Субота, Травень 18, 2024 - 12:45

  В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News владика Богдан Данило, Єпарх Пармський і голова Патріаршої комісії УГКЦ в справах духовенства, розповів про цьогорічну зустріч комісії, що відбулася в Римі, та про місце священника в сучасному контексті, позначеному війною.

 • Вівторок, Травень 14, 2024 - 12:57

  З 2 до 9 травня владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, перебував у Сіднеї, де брав участь у Пленарній зустрічі Конференції католицьких єпископів Австралії. Пропонуємо кілька думок владики Миколи про цю подію та її значення.

  Преосвященний Владико, Ви не вперше берете участь у Пленарній зустрічі Конференції Католицьких Єпископів, розкажіть будь ласка що це за зустрічі та яка їхня мета?

 • Понеділок, Травень 13, 2024 - 12:33
  Не тільки похорони військових та супровід родин, які переживають горювання, став особливим викликом для священиків у сьогоднішній Україні, про що ми говорили з о. Романом Микієвичем з Івано-Франківщини. Душпастир розповів у інтерв’ю також про досвід служіння біженцям і переміщеним особам на початку широкомасштабного вторгнення, а також про виклик почуття самотності, з яким часто зустрічається в обставинах сьогодення.
 • Неділя, Травень 12, 2024 - 16:05

  В інтервʼю hromadske Глава УГКЦ відверто розповів, як контактує з Ватиканом, чи зустрічається з предстоятелем УПЦ Онуфрієм, що стоїть на заваді обʼєднанню УГКЦ з ПЦУ, як церква допомагає священникам в окупації та полоні і коли буде спільна Пасха.

 • Неділя, Травень 12, 2024 - 15:54
  Серед учасників другої Всесвітньої зустрічі про загальнолюдське братерство, яку у Ватикані організувала фундація «Fratelli tutti», була українська правозахисниця Олександра Матвійчук, яка в інтерв’ю для нашої редакції розповіла про працю разом з лауреатами Нобелівської премії миру над декларацією про мир, поділилася враженнями про зустріч з Папою Франциском та підкреслила роль цінностей свободи в українському суспільстві.
 • Субота, Травень 11, 2024 - 15:41

  Розмова з ординарієм Харківсько-Запорізьким єпископом Павлом Гончаруком, який відповідає за військове душпастирство при єпископаті України про перший випуск Школи капеланського служіння, душпастирство священників у часі війни та мобілізацію духовенства.   

  Отче-єпископе, коли я переглядала фото для публікації новини про перший випуск у Школі капеланського служіння, помітила незвичайну ікону Богородиці. Що це за ікона? 

 • Субота, Травень 11, 2024 - 13:48
  «Чисто по-людськи кожен може засумніватися в своїх силах, але є Божа благодать, яка доповнює всякі наші немочі, і я на неї уповаю», – зазначає в інтерв’ю владика-номінат Теодор Мацапула, якого цими днями Папа Франциск призначив Правлячим єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії.
 • Четвер, Травень 9, 2024 - 13:28

  Видавництво «Місіонер» – найстарше в Україні. Воно було засноване ще в ХІХ столітті (1895), тож наступного року йому виповниться 130 років. Водночас історія цього видавництва охоплює різні історичні періоди — довоєнний, міжвоєнний, повоєнний, якщо говорити про Другу світову війну. Також цікавим є період відродження видавництва в роки незалежності України, зокрема в період з 2005 до 2017 рр., коли «Місіонер» впевнено зайняв своє місце на загальнодержавному рівні. 

 • Субота, Травень 4, 2024 - 16:41
  Настоятель парафії святого Архистратига Михаїла в Тисмениці на Івано-Франківщині розповідає в інтерв’ю для ватиканських медіа про глибокий досвід горя і віри, які переживають священники, коли до їхніх парафій повертаються загиблі на фронті солдати. А в контексті Великодня наголошує: «Для нас це не просто свято. Для нас – це все, бо де Христос воскрес, там смерть втікає».
 • Середа, Травень 1, 2024 - 09:40

  З наближенням свята Пасхи в розкладі богослужінь “з’являються” нові назви: Утреня страстей, Царські часи, Єрусалимська утреня, Вечірня з Літургією Василія Великого. Хтось на ці богослужіння ходить, а хтось навіть не знає, що такі існують.

  Розмовляла Іванка Рудакевич

  "Кана", 2015 рік, №4 (квітень)

  – Коли починається пасхальне тридення, у Велику п’ятницю?

 • Неділя, Квітень 21, 2024 - 11:25

  Едвард Кава OFMconv (нар. 17 квітня 1978, Мостиська) — римо-католицький священник, конвентуальний францисканець, віце-президент Конференції вищих настоятелів в Україні; 13 травня 2017 року призначений єпископом-помічником Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні і титулярним єпископом Цілібії.

  Говорили про місію Церкви та її сучасні виклики.

   

 • П'ятниця, Квітень 19, 2024 - 11:05

  Від 12 до 14 квітня у Павшино відбувався практичний пролайф семінар, організований Комісією у справах душпастирства сімей при єпископаті України та Мукачівською дієцезією. Про враження від зустрічі та подальші плани ми поспілкувались з очільником Комісії єпископом Радославом Змітровичем ОМІ, який увесь цей час перебував разом із учасниками.

 • П'ятниця, Квітень 19, 2024 - 11:00

  Перебуваючи у Римі, владика Максим Рябуха, екзарх Донецький, поспілкувався з представниками агенцій «Сір» (SIR) та «Фіск» (Федерація італійських католицьких тижневиків). У розмові з журналістами єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ розповів про обстріли росіянами, полонених отців-редемптористів о. Богадана Гелету та о. Івана Левицького, а також про законодавчі зміни щодо мобілізаційного віку.

  «Чи залишилося щось людяне в серцях російського народу?»

 • П'ятниця, Квітень 19, 2024 - 10:47

  Уже втретє Україна проживає весну й час Великого посту в очікуванні Воскресіння Христового у великій війні. Тому о.

 • Середа, Квітень 17, 2024 - 12:54

  У Павшині на Мукачівщині 12-14 квітня, проходив семінар про захист життя від моменту зачаття і до природної смерті. Однією зі спікерів була Голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини» пані Геня Самборська.

Сторінки