Відзначення урочистості Непорочного Зачаття в Римі
  • Пон, 08/12/2014 - 12:46

8 грудня, за новим стилем, католицька Церква відзначає празник Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії. Догма про Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії була проголошена Папою Пієм ІХ 8 грудня 1854 року в Апостольській конституції «Ineffabilis Deus».

Починаючи від 1953 року, а започаткував цю традицію Слуга Божий Папа Пій ХІІ, щороку у день цього свята, приблизно о 16:00 римського часу Святіший Отець кладе квіти біля підніжжя статуї Пречистої Діві Марії, яка височить на Іспанській площі у Римі, одному з найбільш відвідуваних туристами місць. Ця урочистість завжди збирає на самій площі та довколишніх вулицях десятки тисяч римлян. У ній бере участь також і вся міська рада, на чолі з мером.

1857 року, на відзначення догми про Непорочне Зачаття, на Іспанській площі встановлено високу гранітну колону, яку увінчує бронзова статуя Пречистої Діви Марії.

8 грудня зранку першими віддають честь Пречистій Діві римські пожежники. Вони, під звуки сирен, підіймаються пожежною драбиною, щоб покласти вінок квітів біля стіп самої статуї. Відтак, біля підніжжя колони покладають вінки представники інших організацій, церковних братств та асоціацій.

А пополудні, за традицією, на площу прибуває Святіший Отець, щоб вшанувати Пресвяту Богородицю. Папа проказує молитву до Пренепорочної Марії, віддаючи Їй честь від Риму та всієї християнської спільноти, благаючи в Непорочної Божої Матері материнського захисту та опіки для всього світу, особливо для найбільш потребуючих. Також і від імені Папи біля підніжжя колони кладуть квіти.

Перед актом вшанування Богородиці на Іспанській площі Папа Франциск поїде до Папської базиліки Maria Maggiore, щоб там приватно помолитися перед іконою Матері Божої Спасіння Римського люду.